Beton do dekoracji? Tak! Ozdoby do domu i ogrodu

Beton ostatnio stał się bardzo modną dekoracją różnego typu. Jest naturalny, nie trzeba na tworzenie tego poświęcić przesadnio wiele pracy, bardzo plastyczny, w związku z czym można dokonywać z niego sporo rzeczy. Beton dekoracyjny spodoba się każdemu, komu marzy się loft lub mieszkanie w stylu industrialnym, ale nie tylko. To obecnie również niejednokrotnie wybierany materiał do dekoracji domów jednorodzinnych bądź też ogrodów w nowoczesnych stylu.

Dekoracyjny beton posiada całą gamę przeróżnych oblicz. Najczęściej występuje on w formie posadzki, która daje się wypolerować niemal to uzyskania efektu lustra. Jest sens aczkolwiek wiedzieć, że beton to nie tylko podłoga – wręcz przeciwnie, da się zamontować go na ścianie. W tym miejscu niesamowicie sprawdza się w formie szorstkich kosteczek, które potrafią być imitacją kamienia bądź cegły. W tym wypadku perfekcyjnie wypadają tu formy do betonu – pozwalają na stworzenie intrygujących „kamieni”, które tworzą na ścianie niesamowity widok. Beton zdaje się być szorstki, przez co sprawia wrażenie naturalnego kamienia, między tak przygotowane, odlane w formie kostki można włożyć też fugę, przez co ściana może wyglądać jeszcze lepiej.

Ciekawym rozwiązaniem, które niejednokrotnie bywa w miejscach publicznych, choćby w kawiarniach oraz restauracjach bywa też beton stemplowany. Także on wygląda jak nieregularny kamień i efekt ten udaje się zdobyć za pomocą specjalnej formy do betonu. Ponadto można zrobić jedną taką na milion płaskorzeźbę, która udekoruje ścianę pomieszczeń w stylu greckim bądź włoskim. Z odpowiednią formą sylikonową takie ozdoby uda Ci się wyprodukować samodzielnie, aczkolwiek znacznie lepiej takie działanie pozostawić ekspertom. Zyskasz pewność, iż ozdoba zostanie wytworzona na najwyższym poziomie.Powiązane słowa: