Beton do dekoracji? Tak! Ozdoby do domu i ogrodu

Beton ostatnio zdaje się być niezwykle modną dekoracją różnego typu. Jest naturalny, nie trzeba na tworzenie tego poświęcić przesadnio wiele pracy, bardzo plastyczny, więc można wytwarzać z niego wiele przedmiotów. Beton dekoracyjny przypadnie do gustu każdemu, kto chciałby mieć loft lub mieszkanie w stylu industrialnym, aczkolwiek nie tylko. To teraz też niejednokrotnie sięgamy po ten materiał do dekoracji domów jednorodzinnych lub ogrodów w nowoczesnych stylu.

Dekoracyjny beton miewa całą gamę przeróżnych oblicz. Zwykle bywa on w formie posadzki, która może być tak długo polerowana aż stworzymy coś podobne do efektu lustra. Opłaci się jednak wiedzieć, iż beton to nie tylko podłoga – wręcz przeciwnie, udaje się go zamontować go na ścianie. W tym przypadku niesamowicie sprawdza się w formie szorstkich kostek, które mogą być imitacją kamienia bądź cegły. Wówczas świetnie wypadają tu formy do betonu – dają możliwość ukształtowania intrygujących „kamieni”, które są w stanie tworzyć na ścianie specyficzny widok. Beton jest szorstki, przez co sprawia wrażenie naturalnego kamienia, między w ten sposób przygotowane, odlewy w formie kostki da się włożyć również fugę, dzięki czemu ściana może wyglądać jeszcze efektywniej.

Ciekawym rozwiązaniem, które często bywa w miejscach publicznych, na przykład kawiarniach i restauracjach bywa również beton stemplowany. Także on wygląda jak nieregularny kamień i efekt ów można zdobyć używając specyficznej formy do betonu. Prócz tego da się zrobić wyjątkową płaskorzeźbę, która ozdobi ścianę pomieszczeń w stylu greckim czy włoskim. Z odpowiednią formą sylikonową takie dekoracje jesteś w stanie stworzyć samodzielnie, jednak zdecydowanie lepiej takie działanie oddać w ręce profesjonalistów. Zyskasz pewność, że ozdoba będzie zrobiona na najwyższym poziomie.Powiązane słowa: