Ceb

kwiaty ogrodowe w cebulkach to definitywnie najbardziej cenione rośliny kwitnące wiosną. Kwitną niezwykle wcześnie oraz nie miewają zbyt ogromnych wymagań, nic więc dziwnego, iż bywają aż tak lubiane. A z uwagi na to, że grupa z nich potrafią wyłaniać się już podczas pierwszych odwilży, są wypatrywane z tęsknotą i bywają najdoskonalszym rozpraszaczem zimowych smutków.

Kwiatki ogrodowe uprawiane z cebulek, które zwykle można znaleźć w polskich ogrodach to krokusy. Ich nie za duże główki zabarwione na żółto bądź fioletowo wschodzą w trawie nawet gdy leży jeszcze śnieg. To jeden z pierwszych roślin cebulowych które, sadzi się je jesienią. Świetnie się prezentują oraz nie wykazują żadnych wymagań – wypadałoby je jedynie wykopać je u kresu przekwitania, by były w stanie przeżyć czas zimy w piwnicy. Nie inaczej ta kwestia się ma w przypadku narcyzów i hiacyntów. Te pierwsze zdają się być odrobinkę późniejsze, aczkolwiek hiacynty także kwitną gdy zaczyna się wiosna. Mają kwiaty w odcieniu niebieskiego, bieli bądź różu poukładane w dużą główkę wyrastającą z cebulki na pojedynczym pędzie.

Inne wiosenne kwiaty, które zasługują na ogromną uwagę to rozpowszechnione oraz popularne tulipany. One nigdy się nie znudzą – można mieć problemy, by wyobrazić sobie bez nich ogród, na dodatek sprzedaje się tyle odmian, które świetnie sprawdzą się w naszym klimacie, że za ich pomocą masz szansę stworzyć kolorową, ogromną rabatę. Te kwiaty ogrodowe także nie mają specyficznych wymagań, należy jedynie zabezpieczyć ich cebule i wsadzać je w specjalnych koszyczkach, gdyż to przysmak nornic i pozostałych szkodników. Niektóre odmiany tulipanów kwitną jeszcze latem, jednakże najczęściej wybiera się te które zakwitają jak najwcześniej, żeby zdołać zachwycać się ich niezłym wyglądem po zimie. Pierwsze tulipany zakwitają jeszcze w kwietniu.Powiązane słowa: