Cebulki kwiatowe na wiosnę - kup to co zmieni twój ogród

kwiaty ogrodowe w cebulkach to zdecydowanie najpopularniejsze roślinności kwitnące wiosną. Kwitną niezwykle wcześnie oraz nie mają przesadnio dużych wymagań, nic więc dziwnego, iż bywają aż tak lubiane. A przez to, iż niektóre z nich potrafią wyłaniać się już podczas pierwszych odwilży, zdają się być wypatrywane z utęsknieniem oraz okazują się być perfekcyjnym stymulantem hamującym syndromy depresyjne po zimie.

Kwiatki ogrodowe uprawiane z cebulek, które zwykle zdołasz wypatrzeć w polskich terenach ogrodowych to krokusy. Ich nie za duże główki zakolorowane na żółto lub fioletowo wschodzą w trawie nawet gdy leży jeszcze śnieg. To pierwsze rośliny cebulowe które, sadzi się je jesienią. Przepięknie są w stanie się prezentować i nie mają żadnych wymagań – trzeba jedynie wykopać je u kresu przekwitania, by mogły przeżyć czas zimy w piwnicy. Nie inaczej sprawa się ma w odniesieniu do narcyzów oraz hiacyntów. Te pierwsze są odrobinkę późniejsze, aczkolwiek hiacynty także są w stanie kwitnąć najwcześniejszą wiosną. Miewają niebieskie, białe lub różowe kwiaty poukładane w dużą główkę, która wyrasta z cebulki na pojedynczym pędzie.

Inne kwitnące wiosną kwiatki zasługujące na na ogromną uwagę to powszechne oraz spopularyzowane tulipany. One przenigdy się nie znudzą – trudno wyobrazić sobie bez nich ogród, co więcej sprzedaje się tak dużo odmian, które perfekcyjnie sprawdzą się w naszym klimacie, iż za ich pomocą masz szansę stworzyć barwną, sporej wielkości rabatę. Te kwiaty ogrodowe także nie miewają przesadnych wymagań, powinno się jedynie zabezpieczyć ich cebule i wsadzać je w specjalnych koszyczkach, bo to przysmak nornic i pozostałych szkodników. Niektóre odmiany tulipanów kwitną też latem, jednakże zwykle wybiera się te które są w stanie zakwitać jak najwcześniej, żeby być w stanie cieszyć się ich świetnym wyglądem po zimie. Pierwsze tulipany mogą już zakwitnąć jeszcze w kwietniu.Powiązane słowa: