Cebulowe kwiaty ogrodowe – rozjaśnij ogród wiosną

Cebulowe kwiaty ogrodowe to zdecydowanie najpopularniejsze rośliny wiosenne. Kwitną niezwykle wcześnie i nie wykazują zbyt dużych wymagań, nie ma co się zatem dziwić, że zdobył takie uznanie. A z uwagi na to, że niektóre z nich zaczynają wschodzić już w czasie pierwszych odwilży, zdają się być wyczekiwane z utęsknieniem oraz okazują się być najlepszym stymulantem hamującym syndromy depresyjne po zimie.

Kwiaty ogrodowe uprawiane z cebulek, które zazwyczaj udaje się wypatrzeć w polskich ogródkach to krokusy. Ich nie za duże główki zabarwione na żółto bądź fioletowo wschodzą w trawie nawet gdy leży jeszcze śnieg. To pierwsze rośliny cebulowe które, powinno się posadzić jeszcze. Cudownie są w stanie się prezentować oraz nie wykazują przesadnych wymagań – trzeba tylko wykopać je gdy przestaną kwitnąć, żeby miały możność przetrwać sezon zimowy w piwnicy. Podobnie sprawa się ma w odniesieniu do narcyzów oraz hiacyntów. Te wspomniane jako pierwsze zdają się być nieco późniejsze, aczkolwiek hiacynty również kwitną kiedy dostrzega się początki wiosny. Posiadają kwiaty w odcieniu niebieskiego, bieli bądź różu złożone w niemałą główkę, która wyrasta z cebuli na pojedynczym pędzie.

Pozostałe kwitnące wiosną kwiatki, które zasługują na baczną uwagę to powszechne oraz popularne tulipany. One przenigdy się nie znudzą – trudno wyobrazić sobie bez nich ogród, na dodatek w sprzedaży jest tyle odmian, które perfekcyjnie sprawdzą się w naszym klimacie, że za ich pomocą masz szansę stworzyć barwną, sporej wielkości rabatę. Te kwiaty ogrodowe również nie miewają szczególnych wymagań, należy po prostu zabezpieczyć ich cebule i wsadzać je w przystosowanych w tym celu koszyczkach, bo to przysmak nornic i pozostałych szkodników. Część odmian tulipanów kwitną jeszcze latem, jednak zwykle wybiera się te które zakwitają jak najwcześniej, żeby być w stanie cieszyć się ich świetnym wyglądem po zimie. Pierwsze tulipany mogą już zakwitnąć już w kwietniu.Powiązane słowa: