Certyfikat LEED w naszym państwie

Na rynku pracy, z roku na rok, pojawią się co raz to przyszłościowe zawody. Jednym z nich może być konsultant LEED. System LEED pozostał wytworzony w 1998 roku w USA. Na naszym rynku dopiero zaczyna się pokazywać. W kilku słowach definiując, jest to układ oceny budynków, zarówno mieszkalnych jak i handlowych. Wykorzystuje on parę kryteriów.

Jeśli chcemy ubiegać się o dokument, trzeba zacząć postępować już na etapie projektowania. I w tym miejscu bardzo potrzebna jest pomoc wspomnianego wyżej konsultanta. Posłuży on uzyskać jak najwyższą liczba punktów, potrzebnych do umożliwienia certyfikacji. Konsultant uczuli, które zapotrzebowania są potrzebne i bez, jakich nie możemy się obejść.

Do spełnienia jest osiem punktów: - zrównoważona lokalizacja, - kuszące wykorzystanie zapasów wodnych, - atmosfera oraz energia, - zasoby plus materiały, - otoczenie wewnętrzne, - innowacyjność projektu, - priorytety regionalne. Jeśli takiego typu pojęcia są ci bliskie oraz dobrze znane, rozpatrz się nad ukończeniem kursu konsultanta. Zawód ten w naszym kraju jest niebywale mało popularny. Gwarantuj ci to łatwiejszy start. Nie będziesz musiał zabierać udziału w wyścigu szczurów a ponadto udowadniać, że jesteś lepszy aniżeli starzy weterani.

Zatroszcz się o doskonała naukę oraz ruszaj w drogę odszukać nabywców. Pamiętaj, że jedna osoba zadowolona z twych ofert, poleci cię następnym. Lecz równie w mgnieniu oka rozchodzą się niedobre opinie. Zatem w żadnym wypadku nie wolno ci przyzwolić sobie na błąd. Jeśli pilnie podejdziesz do wykonywanych obowiązków, masz możliwość stać się liderem w tym zawodzie. Pozostali zaczną przychodzić do ciebie nie tylko po rady powiązane z certyfikacją, lecz także po szkolenia. Być może z czasem przekwalifikujesz się także na szkoleniowca zawodu.Powiązane słowa: