Czas poznać hortensję Vanille Fraise

Vanille Fraise to jedna z najczęściej wzbudzających ciekawość odmian hortensji bukietowej. Bywa to niebywale ozdobny krzew, który zwróci uwagę każdej osoby oraz nada niesamowity urok oraz styl w każdym ogrodzie. Jest sens zastanowić się nad zaproszeniem jej do swojego ogrodu na stałe.

Krzaczek o luźnym pokroju o prostych i sztywnych pędach – tak w sumie prezentuje się hortensja bukietowa vanille fraise. Zdaje się być to niebywale urocza ozdoba każdego ogrodu – pod ciężarem ogromnych kwiatostanów w postaci gęstych bukietów, jej pędy pochylają się, przez co roślina tworzy prawie kulistą formę. Walory estetyczne potrafią wiązać się tu szczególnie z kwiatami. Zdają się być gęste baldachy złożone z wielu malusieńkich kwiatuszków o czterech lub 5 płatkach. To rewelacyjna roślina ozdobna. Odmiana charakteryzuje się jasnoróżowym lub biało-różowym odcieniem kwiatów. Kwiaty utrzymują się niebywale długo, a po przekwitnięciu nie tracą też swojego wyjątkowego wyglądu.

Mimo, że prezencją nieco odróżnia się od standardowego wyglądu hortensji ogrodowej, pod względem uprawy są do siebie niezwykle podobne. Jest to roślina, która perfekcyjnie czuje się zarazem w słońcu, jak i półcieniu, przez co w każdym ogrodzie potrafi wyszukać dla siebie miejsce. Jednakże w miejscu nasłonecznionym zdecydowanie lepiej kwitnie, wskazane jest więc poszukać dla niej takiego stanowiska. Prócz tego nie potrzebuje szczególnego nawadniania. Miewa za to dość wygórowane wymagania dotyczące gleby – musi być dobrze użyźniona, wilgotna i optymalnie lekko kwaśna. Raz na jakiś czas warto ją posypać nawozem tj. stosownym środkiem do hortensji – głównie dlatego, by zagwarantować jej poprawne pH podłoża – powinno mieć mniej więcej 4,5-5,5 – to gwarancja, iż roślinność da radę mieć śliczne, gęste kwiatostany.Powiązane słowa: