Czym ustroić łyse ściany

Jednym z najwybitniejszych problemów budowlanych są wykańczanie pomieszczeń. Często zastanawiamy się na dużo przed skończeniem budowy jak ma ono wyglądać.

Jak dobrać regał, fotele, kanapa, żyrandol, dodatki itp. Nie mało problemu sprowadzają na nas dodatki ścienne. Często nie planujemy aby one stały puste, bez jakiejkolwiek ozdoby. Takie ściany wydają się wręcz żałosne.

Jak więc temu zaradzić i nadać im niewiele barwy oraz charakteru?


Ostatnio bardzo popularne stały się naklejki ścienne. Mogą być one typowe albo welurowe. Te drugie są odrobinę droższe, jednakże z pewnością stanowią o wiele efektywniejsze. Naklejki możemy pozyskać w najróżniejszych kolorach i wzorach. Zazwyczaj są one wybierane jako element dekoracyjny pokoju dziecięcego. Możemy dostać naklejki ze modelami zuchów z ulubionych kreskówek, lub też zwykłe ozdoby jak baloniki, lalki, samochody, kwiatki albo też motyle. Mogą być one w tym samym kolorze, np. czarnym, lub wielokolorowe, polecane właśnie dla dzieciaków. Innym ściennym dodatkiem są atrakcyjne od wielu lat obrazy. Obserwujemy tak rozległy ich dobór że każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Ostatnim czasem również modne stały się obrazki w 3D.Ciekawym pomysłem jest również umiejscowienie zdjęć na ścianie, na przykład w przystosowanej do tego oprawce. Dodatków na ścianę może być bardzo dużo Warto jest o tym pomyśleć już na początku, gdyż istnieje również możliwość, już podczas budowy, zadbania o walor estetyczny, poprzez na przykład listwy gzymsowe. Dużo zależy od gustu i preferencji użytkownika. Jedni wolą minimalizm, inni kolorowe elewacje a jeszcze inni łagodne, stonowane bajeryPowiązane słowa: