Dekoracje szyte i związane z nią dylematy

Nie trudno pokusić się o stwierdzenie jak ważną rolę w polskich domach, punktach gastronomicznych, hotelach itp. odgrywają tkaniny dekoracyjne i jak wielką ostatnimi czasy poświęca się im uwagę. Przed jakimi dylematami staniemy chcąc udekorować Nasze pomieszczenia?

Nie trudno pokusić się o stwierdzenie jak ważną rolę w polskich domach, punktach gastronomicznych, hotelach itp. odgrywają tkaniny dekoracyjne i jak wielką ostatnimi czasy poświęca się im uwagę. aranżacja wnętrz poznań dotyczy już nie tylko samych okien, ale także stołów (skerting) krzeseł, puf, foteli, narożników, kanap itd. Specjalnie dobrane dekoracje przez artystę według jego własnego projektu, cieszą oczy już nie tylko samych właścicieli hoteli, restauracji czy też samych domowników, ale także gości oraz potencjalnych klientów owych miejsc.

Kilka ostatnich lat to poważny rozwój dekorowania tkaninami, z szczególnym uwzględnieniem miejsc publicznych, z włączeniem chociażby sal weselnych czy bankietowych. Dostępność szerokiej gamy najrozmaitszych tkanin ozdobnych o najwyżej jakości, nie rzadko wprawia w zakłopotanie podczas wyboru konkretnych wzorów.

Przed niełatwym zadania stają właściciele pensjonatów, hotelów czy chociażby punktów gastronomicznych lub sklep decoupage, którzy poprzez dobór odpowiednich aranżacji okiennych, skertingów, pokrowców na krzesła itp., za cel mają zbudowanie odpowiedniej atmosfery i klimatu panującego w danym miejscu. Z racji tego, iż dekorowane na ogól sale, jadalnie itp. wielokrotnie są miejscami organizacji imprez okolicznościowych lub bankietów – wystrój musi być niebanalny, mieć specyficzny charakter, ale jednocześnie na swój sposób musi być uniwersalny.

W sytuacjach, w których ciężko podjąć kluczowe decyzje dotyczące wyboru wzorów lub tkanin, z pomocą spieszą Nam eksperci wydelegowani przez firmę, u której zdecydujemy się na ewentualną realizację zamówienia. Pytanie na ile obiektywne będą porady "ekspertów?" - pozostaje odpowiedzieć sobie samemu, nie zapominając przy tym o zdrowym rozsądku. Warto w takich sytuacjach o zdanie zapytać nie tylko znajomych, ale także względnie przypadkowe osoby - to w końcu one mogą być Naszymi potencjalnymi klientami hotelowymi itd., którym przyjdzie spędzać czas, w tak a nie inaczej udekorowanych pomieszczeniach

W razie dylematu, a takowych w owej sytuacji brakować nie będzie, warto również „podpatrzeć” konkurencję i być może skorzystać z podobnego pomysłu lub wręcz przeciwnie – wymyślić coś zupełnie innego, coś oryginalnego i unikatowego! W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem wydaje się swojego rodzaju innowacyjność. W tym momencie jednak wiele zależy od naszych indywidualnych upodobań i rzecz jasna gustu. Bez wątpienia wydawać by się mogło, że omawiane etapy aranżacji wnętrz takie jak chociażby dobór tkanin czy wzorów, to sprawy oczywiste i banalne - nic bardziej mylnego. Można by nawet uznać, że jest to pewien proces, który z pewnością przysporzy nam gonitwę myśli i sporo dylematów. Nie łatwo jest bowiem podkreślić owymi dekoracjami specyficzny charakter danego miejsca. O zawroty głowy może również przysporzyć ogromny wybór tkanin i wzorów - chodź akurat na takie dylematy nie ma co narzekać. Pamiętajmy, że owe dekoracje zdobić będą Nasze wnętrza latami. Zatem warto aby każdy krok w tym wypadku był gruntowanie przemyślany i nie pozostawiał chodź by cienia wątpliwości co do podjętej decyzji.Powiązane słowa: