Dobre zmiany w ogrodzie na wiosnę?Cebulki kwiatowe posadź do ziemi!

kwiaty ogrodowe w cebulkach to zdecydowanie najbardziej cenione rośliny zachwycające wiosną. Potrafią zakwitnąć niebywale wcześnie oraz nie miewają przesadnio ogromnych wymagań, przez co nie dziwmy się, iż są takie lubiane. A z uwagi na to, że niektóre z nich mają zaczątki wzrastania już podczas pierwszych odwilży, są wyczekiwane z tęsknotą oraz okazują się być najlepszym stymulantem hamującym syndromy depresyjne po zimie.

Kwiatki ogrodowe uprawiane z cebulek, które najczęściej zdołasz wypatrzeć w polskich ogrodach to krokusy. Ich nie za duże główki zakolorowane na żółto lub fioletowo wschodzą w trawie też kiedy leży jeszcze śnieg. To jeden z pierwszych roślin cebulowych które, mają czas sadzenia wyznaczany na porę roku zwaną. Cudownie się prezentują oraz nie mają żadnych wymagań – trzeba tylko wykopać je po przekwitnieniu, żeby mogły przetrwać czas zimy w piwnicy. Nie inaczej sprawa się ma w odniesieniu do narcyzów oraz hiacyntów. Te wspomniane jako pierwsze są nieco późniejsze, jednakże hiacynty też kwitną najwcześniejszą wiosną. Posiadają niebieskie, białe lub różowe kwiaty złożone w niemałą główkę wyrastającą z cebulki na pojedynczym pędzie.

Inne kwitnące wiosną kwiatki, które zasługują na baczną uwagę to rozpowszechnione oraz spopularyzowane tulipany. One przenigdy nie są w stanie się znudzić – trudno wyobrazić sobie bez nich ogród, do tego na rynku istnieje tak dużo odmian, które świetnie dadzą radę bytować w naszym klimacie, że wykorzystując je uda Ci się stworzyć kolorową, sporej wielkości rabatę. Te kwiaty ogrodowe również nie miewają przesadnych wymagań, powinno się jedynie zabezpieczyć ich cebule i wsadzać je w specjalnych koszykach, bo to przysmak nornic i pozostałych szkodników. Niektóre odmiany tulipanów kwitną jeszcze latem, jednakże przeważnie wybiera się te które zakwitają jak najwcześniej, by móc zachwycać się ich ładnym wyglądem po zimie. Pierwsze tulipany mogą już zakwitnąć jeszcze w kwietniu.Powiązane słowa: