Dobre zmiany w ogrodzie na wiosnę?Cebulki kwiatowe posadź do ziemi!

Cebulowe kwiaty ogrodowe to zdecydowanie najbardziej cenione rośliny kwitnące wiosną. Są w stanie zakwitnąć niezwykle wcześnie oraz nie wykazują zbyt dużych wymagań, przez co nie dziwmy się, że bywają aż tak lubiane. A przez to, iż część z nich mają zaczątki wzrastania już podczas pierwszych odwilży, są wyszukiwane z utęsknieniem i bywają najdoskonalszym stymulantem hamującym syndromy depresyjne po zimie.

Kwiatki ogrodowe uprawiane z cebulek, które zwykle można znaleźć w naszych ogródkach to krokusy. Ich dość małe części kwiatowe w odcieniach żółci bądź też fioletu pojawiają się w trawie też kiedy leży jeszcze śnieg. To jeden z pierwszych roślin cebulowych które, mają czas sadzenia wyznaczany na porę roku zwaną. Cudownie są w stanie się prezentować oraz nie wykazują żadnych wymagań – wypadałoby je tylko wykopać je gdy przestaną kwitnąć, aby mogły odbyć sezon zimowy w piwnicy. Nie inaczej ta kwestia się ma w odniesieniu do narcyzów oraz hiacyntów. Te wspomniane w pierwszej kolejności są troszkę późniejsze, jednakże hiacynty też kwitną kiedy dostrzega się początki wiosny. Mają niebieskie, białe lub różowe kwiaty poukładane w dużą główkę, która wyrasta z cebuli na pojedynczym pędzie.

Pozostałe wiosenne kwiaty zasługujące na na pewną uwagę to rozpowszechnione i spopularyzowane tulipany. One nigdy się nie znudzą – można mieć problemy, by wyobrazić sobie bez nich ogród, do tego sprzedaje się tyle odmian, które perfekcyjnie sprawdzą się w naszym klimacie, iż za ich pomocą możesz stworzyć kolorową, sporej wielkości rabatę. Te kwiaty ogrodowe również nie mają przesadnych wymagań, należy po prostu zabezpieczyć ich cebule i wsadzić je w specjalnych koszyczkach, bo to przysmak nornic i innych szkodników. Część odmian tulipanów kwitną jeszcze latem, jednak zwykle wybiera się te które zakwitają jak najwcześniej, by być w stanie zachwycać się ich świetnym wyglądem po zimie. Pierwsze tulipany mogą już zakwitnąć już w kwietniu.Powiązane słowa: