Dodaj klimatu do salonu i zainwestuj w piec kominkowy

Kominek to luksus, który potrafi dodać trochę ciepła i splendoru każdemu wnętrzu. Aczkolwiek nie każde wnętrze pozwala na budowę klasycznego paleniska. Rozwiązaniem mogą tu być funkcjonalne oraz piękne kominki w formie pieca, określane potocznie „kozy”.

Ogrzewanie i dekoracja
Wolnostojący kominek ułatwi nam dogrzanie pomieszczenia, szczególnie w przejściowych porach roku tj. sezonie wiosennym i jesiennym, kiedy ogrzewanie centralne nie zdaje się być na pełnych obrotach. Piece tego typu miewają małe paleniska, przez co potrzeba do nich nie za dużo opału, zarazem generując sposób ciepła, gdyż nagrzewają się w całości. Modne zdają się być piece wolnostojące żeliwne i te stworzone z kafli, jak tradycyjne piece kaflowe. Do wyboru otrzymujemy modele tradycyjne, które pasują do wnętrz rustykalnych i ultranowoczesne, futurystyczne projekty. Niektóre z piecyków posiadają też zamontowaną płytę grzejną. Tego typu kominki przeważnie montowane są w niedużych domach, a ponadto w domach letniskowych - właśnie ze względu na swój tworzący dekorację wygląd i nieduże gabaryty.

Powody, które przekonują do zakupu pieców wolnostojących
Piece kominkowe wyróżniają się przede wszystkim malutkimi wymiarami oraz w miarę nieprzesadzoną ceną. Co więcej w odniesieniu do własnego rozmiaru, wyróżniają się względnie wysoką wydajnością cieplną. Koza nie chce skomplikowanej instalacji, ani planowania na etapie budowy domu, starczy tylko przebicie do przewodu kominowego. Przekrój oraz wysokość komina winno się dobierać do wielkości paleniska. Minimalne wymiary przewodu to 14 x 14 cm albo średnica 15 cm oraz wysokość 4 m. Zazwyczaj do palenia w wolnostojącym kominku używa się drewna, co daje dodatkowy efekt korzystny ze względów estetycznych. W sprzedaży dostępne bywają również modele, które da się opalać węglem bądź pelletem.Powiązane słowa: