Drewniane fragmenty domu mogą niszczyć pewne szkodniki

Likwidacja szkodników drewna nie bywa czymś prostym, lecz nie oznacza to, że niemożliwa. Wręcz przeciwnie – jest taka możliwość, że zakończy się sukcesywnie, pod warunkiem jednak, że szybko uda Ci się rozpoznać rodzaj szkodnika oraz znajdziesz trafne rozwiązanie. A to nie okazuje się być czymś nie sprawiającym trudności, ponieważ jeżeli poszukujesz sposobu na robaki w drewnie, zwalczanie korników, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, maty dezynfekcyjne, dezynfekcja wjazdu, spr to wszelkie potencjalne opcje. Niełatwo postawić na najlepszy sposób podjęcia działań. Dowiedz się, które z owadów lubują zagnieździć się w twoim drewnie.

Niezwykle po wielokroć uważa się, że owady, które żyją w drewnie to korniki oraz termity. Warto wiedzieć aczkolwiek, że one nad wyraz rzadko są w stanie pojawić się na naszych ojczystych ziemiach – dostrzec udaje się korniki, ale te na pewno częściej lubią pojawiać się w całkiem starawych drzewach w lesie bądź też parku, w których drążą niekrótkie korytarze, doprowadzając do ich obumierania. Nie udaje im się przemieścić się przez warstwę impregnatu, zatem nie powinny czymś atakującym drewniane elementy w domu.

Te najczęściej są niszczone przez 2 pozostałe owady – spuszczele pospolite oraz kołatki domowe. Spuszczele są płaskiego uformowania, osiągając, tak na oko 2 cm długości i mimo, że zdają się być zabarwione na brązowo, nawet w prosty sposób udaje się je zaobserwować. Kołatki domowe za to mogą kojarzyć się trochę z chrząszczami, są jednak znacznie mniejszej wielkości – miewając kilka milimetrów długości. To co je odróżnia od innych jest to, iż larwy posiadają zdolność przechodzenia przez zaimpregnowaną warstwę, żeby podjąć się żerowania wewnątrz drewna. Trudno je wtedy spostrzec – zmiany są zauważalne dopiero po pewnym czasie. Oba napomniane do tej pory owady przeważnie lubią atakować krokwie i inne elementy konstrukcyjne dachu. Rzadko w starych budynkach zagnieżdżają się w drewnianych meblach, ścianach lub podłodze.Powiązane słowa: