Drewno, którym powinno się palić w kominku

Perfekcyjne drewno kominkowe? Coś takiego nie istnieje! To jest bowiem zależne od twoich żądań oraz potrzeb. Pomyśl, czego potrzebujesz. Jeżeli będziesz dokonywał rozpalania kominka tylko od czasu do czasu, aby móc czerpać radość podczas odpoczynku przy ogniu, wybór lepiej padł na inny rodzaj drewna, aniżeli w sytuacji, kiedy chcesz, by kominek zdał się być dodatkowo czymś co jest wykorzystywane jako czasowe ogrzewanie mieszkania. Czas, by poznać najlepsze gatunki drewna kominkowego i posiadaj wiedzę o tym, które nabyć zważając na to czego oczekujemy.

Tym z tych kluczowych kryteriów zdaje się być to, że drewno kominkowe powinno mieć pochodzenie ze sprawdzonego miejsca. Nie odpowiednim drewnem będzie takie znalezione w lesie, kupione u leśniczego, resztki z tartaków albo drewno pobudowlane. To zdaje się być fatalna decyzja, gdyż impregnaty oraz inne środki chemiczne szybko niszczą komin. Wtedy lepiej jest

zaufać stosownej firmie. Dziś ofert zdaje się być bardzo wiele, przykładowo dysponują w ofercie drewno kominkowe wyględy. Mają one bardzo ciekawe propozycje, a co istotne, oferowane w tych miejscach drewno zdaje się być niebywale dobrej jakości. Co ważne, ci usługodawcy proponują także niebywale szybką dostawę do domu.

Jaki gatunek drewna wypada najlepiej w kominku? Jeśli chcesz palić na ogrzewanie, najlepszy okaże się być zdecydowanie grab. Ze wszystkich polskich gatunków ma najwyższą wartość opałową, także ze względu na bardzo mały udział kory – jedynie 7%. Przekazuje jednakże mało efektowny płomień, więc jeżeli myślisz o buzującym ogniu, koniecznie postaw na jesion, którego wartość opałowa jest minimalnie mniejsza. To twarde, o wysokiej kaloryczności drewno, lecz bardzo ładnie się pali. Najpopularniejszym drewnem jest jednak dąb, który podczas palenia powoli uwalnia olejki eteryczne, wydzielając bardzo przyjemny zapach.Powiązane słowa: