Drewno do kominka - wybieraj świadomiej!

Idealne drewno do kominka? Nie ma czegoś takiego! To zależy albowiem od twoich żądań i potrzeb. Zastanów się, czego potrzebujesz. Jeżeli będziesz podejmował się rozpalenia jedynie od czasu do czasu, by być w stanie rozkoszować się wypoczynkiem patrząc na płomień, dobór lepiej padł na inne drewno, aniżeli wtedy, kiedy chcesz, aby kominek mógł być także sposobem na czasowe ogrzewanie lokum. Czas, by poznać najlepsze gatunki drewna do kominka i posiadaj wiedzę o tym, po jakie sięgnąć w zależności od oczekiwań.

Tym z priorytetowych kryteriów jest to, że drewno kominkowe musi pochodzić ze sprawdzonego źródła. Nie odpowiednim drewnem będzie takie znalezione w lesie, kupione u leśniczego, niewykorzystane cząstki z tartaków bądź drewno pobudowlane. To będzie najgorszy wybór, bo impregnaty i inne środki chemiczne już będąc palone w krótki tworzą uszkodzenia komina. Wtedy lepiej jest

zaufać odpowiedniej firmie. Obecnie ofert jest naprawdę wiele, przykładowo oferują drewno kominkowe wyględy. Mają one niezwykle dobre propozycje, a co istotne, oferowane w tych miejscach drewno zdaje się być niebywale dobrej jakości. Co warte podkreślenia, firmy te proponują również niebywale płynną dostawę pod nasze drzwi.

Jaki gatunek drewna wypada najlepiej w kominku? Jeśli chcesz palić na ogrzewanie, najodpowiedniejszy zdaje się być bezdyskusyjnie grab. Ze wszystkich krajowych gatunków ma największą wartość opałową, także ze względu na niebywale skromny udział kory – raptem 7%. Daje jednakże niezbyt efektowny płomień, więc jeżeli myślisz o buzującym ogniu, koniecznie postaw na jesion, którego wartość opałowa jest nieco mniejsza. To twarde, kaloryczne drewno, lecz bardzo ładnie się pali. Najbardziej znanym drewnem można uznać jednak dąb, który podczas palenia powoli puszcza olejki eteryczne, wydzielając bardzo przyjemny woń.Powiązane słowa: