Drzwi przesuwne czy standardowe?

Często w czasie urządzania wnętrza zastanawiamy się nad rozwikłaniem, które oddzieliłoby lub też zamknęłoby pomieszczenia. Wypatrujemy drzwi, które otwarte schowają się za jakikolwiek mebel bądź wkomponują się w ścianę pozwalając nam na zastosowanie przestrzeni zajętych poprzez normalne drzwi.

Chcąc oszczędzić miejsca plus pozyskać podziału pomieszczeń można użyć wyjście oparte na systemach przesuwnych naściennych bądź też chowanych w ścianę. Drzwi przesuwne to znakomite wyjście zarówno w małym pomieszczeniu, gdzie liczy się każdy centymetr, jak i w wielkim, gdzie skrzydło otwartych drzwi blokowałoby aranżację wnętrza.

Drzwi przesuwne otwierają się i zamykają wzdłuż linii ściany. Potrafią się odsuwać na ścianę i wówczas po otwarciu są widoczne albo ukryte w specjalnej kasecie - wówczas giną w ścianie. Możemy je dokonać na każdym etapie konstrukcji domu. Model montażu jest zależny od tego, czy ściany już stoją, jak duży jest otwór drzwiowy, plus od tego, jak dużo mamy miejsca na odsunięcie skrzydła drzwi.

To parę pomysłów, gdzie dekoratorzy proponują wykorzystanie drzwi przesuwnych: a) pomiędzy garderobą a sypialnią – jeżeli przesuniemy drzwi zakryjemy poranny rozgardiasz panujący najczęściej w garderobie lub sypialni. b) między pokojami średniej wielkości – po przesunięciu drzwi zdobędziemy efekt jednego, wielkiego pomieszczenia, zmieniając tym samym rozmiar a także funkcje wnętrza, np. pokój dzienny powiązany z jadalnią będzie wywoływał odczucie przestronnego salonu. c) pomiędzy pokojem dziennym a kuchnią – po rozsunięciu drzwi formuje się duża przestrzeń, po zamknięciu 2 różne pomieszczenia, dla przykładu sypialnia oraz kuchnia. d) w przedpokoju – drzwi przesuwne sukcesywnie sprawdzają się jako zamknięcia szaf wnękowych.

Drzwi przesuwne to nie tylko komfort, ale przede wszystkim wzór na oszczędzenie przestrzeni, głównie w niewielkich pomieszczeniach.Powiązane słowa: