Ekologiczny pellet - tym ogrzewaj swoje kąty

Pellet w nieszybkim tempie zaczyna się rozpowszechniać w całej Europie. Jest on najbardziej cennym źródłem ciepła, a poza tym ekologicznym, ponieważ produkuje się go z odpadów drewnianych – trocinpowstałych w wyniku obróbki drewna. Aczkolwiek lista jego zalet zda się być znacząco dłuższa, dowiedz się, dlaczego opłaca się palić pelletem.

Pellet to najczystszy oraz najbardziej korzystny pod względem ekologii materiał opałowy. Wyróżnia się nietypowo wysoką wartością energetyczną, która sięga 19 500 kJ/kg. Oczywiście to jest słuszne w przypadku pelletu z przetestowanego dotychczas źródła, najlepszej jakości. Zakładów, które proponują tego typu materiały jest bardzo wiele. Jeżeli chodzi o pellet nadarzyn ma w ofercie kilka niezłych propozycji opałów najwyższej klasy. Należycie spreparowany pellet powinien mieć ukształtowanie malutkich walców, bardzo drobnych, które nie mają więcej niżeli 2-3 cm długości. Taki materiał najpłynniej się rozpala, podtrzymuje równomierny płomień, przez spory czas się spala i produkuje małe ilości popiołu.

Maksymalna ilość popiołu to 0,5% masy pelletu. Poprzez to czasprzeznaczony na czyszczenie pieca jest zminimalizowany. Dodatkowo okazuje się być to naprawdę wartościowy popiół – można nawozić nim trawnik lub innego typu roślinki – wpływa lepiej niżeli najwyższej jakości chemiczny specyfik.

Pellet zdaje się być też niewiarygodnie ekologiczny. Gdy go spalamy nie jest tworem dwutlenku węgla. Dzięki temu zmniejsza się emisja CO2, która jest za wysoka na świecie od wielu lat. Zarazem zostaje produkowany go nie wykorzystując nieodnawialnych źródeł paliwa. To niezastąpiony sposób, aby strzec środowisko, to przez to rośnie liczba przedsiębiorstw, instytucji i właścicieli domków jednorodzinnych zaczyna palić pelletem.Powiązane słowa: