Gatunki drewna kominkowego - kup najlepsze

Drewno do kominków powinno spełniać trochę kluczowych kryteriów – musi być suche, właściwie okorowane oraz stosownie twarde. Dodatkowo pożądane byłoby, żeby było podzielone na cząsteczki o szerokości 20-30 cm. Warto też posiadać wiedzę, iż w kominkach nie zaleca się palić drewnem niewiadomego pochodzenia, przywiezionym bezpośrednio z lasu lub – to dobitnie najgorsza opcja – pobudowlanym. Przez to w tym interesie warto zdobyć zaufanie profesjonalnej firmie. Niedrogi pellet wyględy oferują w paru miejscach, warto wówczas się zapoznać z ich ofertami, aby wybrać najbardziej dogodną wersję do swoich potrzeb.

Najbardziej kalorycznym drewnem jest grab. Posiada miano, że jest najlepszym drewnem kominkowym, z niezwykle ważnego powodu – okazuje się być łatwopalny, nie zawiera zanadto wiele kory oraz przez długi czas się wypala, przekazując niemałą ilość ciepła. Nie sposób dostrzec u niego jednak nietuzinkową wadę – miewa niezbyt dobrze się prezentujący, mało efektowny płomień. Z tego względu każdy, kto lubi decydować się na wypoczynek przy trzaskającym ogniu, wybierają częściej jesion – porównywalny rodzaj drzewa pod kątem kaloryczności, ale daje o wiele efektowniejszy płomień.

Miłośnicy pociągających aromatów podczas palenia wybierają przeważnie dąb. To zdecydowanie posiadające swoją popularność drewno, jest jednak trochę kosztowniejsze niż inne gatunki. Mimo, że ma wiele kory oraz błyskawicznie dochodzi do jego spalenia, wybiera się go przez to, że wykazuje ładny płomień i poruszający aromat – drewno posiada dużo olejków eterycznych, które pojawiają się w powietrzu pod wpływem ciepła. Także przyjemny zapach przekazuje drewno z drzew owocowych, głównie jabłoni, gruszy oraz wiśni. Jest też całkiem wysoko kaloryczne, jednocześnie spala się proporcjonalnie i nie produkuje zbyt wiele popiołu. Na uwagę zasługuje także brzoza, która jest stosunkowo niedroga, a wypala się powoli, dając silny, buzujący płomień.Powiązane słowa: