Hortensja Limelight – krzew dla koneserów

Hortensja Limelight to jedna z młodszych rodzajów hortensji bukietowej. Swoje nazewnictwo zawdzięcza limonkowemu kolorytowi swoich kwiatów. Kwiatostany tej odmiany są dużej wielkości i mogą zdobyć wielkość wręcz trzydziestu centymetrów. Limonkowy kolor kwiatów utrzymuje się niemal do jesieni. Okazują się być później na suche bukiety. Wbrew wielkości kwiatostanów, Limelight ma wystarczająco sztywne i mocne pędy, żeby je podtrzymywać. Dzięki temu nawet silny deszcz nie doprowadzi do tego, że kwiaty się upadną na ziemię.

Limelight, tak jak inne hortensje bukietowe, żąda wilgotnej i żyznej gleby, która jest zobowiązana mieć niskie pH. Odmiana ta prosi się, aby móc bytować na stanowisku nasłonecznionym albo w półcieniu i okazuje się być niezwykle delikatna na deficyt wody. Z tego powodu powinno się dbać o jej odpowiednie nawodnienie. Limelight, identycznie jak pozostałe hortensje bukietowe, świetnie przejdzie zimę w polskim klimacie. Dlatego nie dostrzega się potrzeby osłaniania ich przed zimą. Jednakże warto ją co roku podciąć, gdyż stymuluje to powstawanie większej wielkości kwiatostanów.

Hortensja Limelight jest odmianą tak nie do podrobienia, że należałoby ją sadzić w miejscu dobrze wyeksponowanym. Najlepiej posadzić ją pojedynczo lub w skromnych grupach. Zważając duże kwiaty tej odmiany, nie wymaga ona stosownie plennie kwitnących sąsiadów. Może być sadzona z dereniami białymi czy paprociami. Mistrzowsko będzie prezentować się również z roślinami zabarwionymi na purpurowo, takimi jak bordowy berberys.

Jeśli chodzi o odmianę hortensja limelight - internetowy sklep ogrodniczy , który nie posiada jej we własnej ofercie, należy przeważnie do rzadkości. Jest to odmiana powszechnie możliwa do nabycia tak samo w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Opłaca się ją mieć we własnym terenie ogrodowym, ponieważ jest to piękna oraz już wypróbowana odmiana.Powiązane słowa: