Hortensja Polar Bear - ozdobnik ogrodów

Hortensje są obecne w polskich ogródkach już od bardzo dawna. Związane jest to pewnie z ich niezwykłą aparycją, a zapewne z faktem, że niezawodnie i długo kwitną. Nadzwyczaj hortensje pochodzą z miejsc znajdujących się w Ameryce Północnej i Południowej oraz w krajach azjatyckich.

Hortensje bukietowe są roślinami, które będą nas cieszyć przez wiele lat i stosunkowa bez trudów się je uprawia, jeśli tylko zapewni im się odpowiednie warunki glebowe i świetlne. Preferują one żyzną glebę o niskim pH, która dobrze, żeby była bez przerw wilgotna. Hortensja najświetniej będzie rosnąć w miejscu, gdzie jest dużo słońca oraz ciepłym. Odmiana, która zdoła być wyróżniona najznaczniej, będzie hortensja bukietowa Polar Bear. Jest to oryginalna odmiana, która posiada nietuzinkowo wielkie kwiatostany. Mają możliwość one mieć nawet czterdzieści centymetrów długości. Polar Bear wyhodowana została w Holandii. Została stworzona w skutek krzyżówki 2 odmian hortensji wiechowatych: Grandiflory oraz Limelight. Kwiaty tej odmiany są najpierw w odcieniach jasnej zieleni, aby później przez dłuższy czas mieć kolor biało-kremowy. U schyłku kwitnienia przechodzą metamorfozę koloru na jasnoróżowy. Polar Bear kwitnie wyjątkowo długo, bowiem od lipca do końca sezonu jesiennego. Krzewy hortensji Polar Bear osiągają przeważnie do 1,5 metra w górę oraz do podobnej szerokości.

Ogromną zaletą tej odmiany jest jej spora mrozoodporność. Roślina jest ozdobą ogrodu nawet w zimie, ponieważ jej zaschnięte kwiatostany utrzymują się na pędach i oproszone śniegiem kreują wyjątkowo dekoracyjnie. Jeśli marzy nam się Hortensja bukietowa Polar Bear cena sadzonki nie jest ponad nasze możliwości finansowe. To koszt przeważnie w przybliżeniu 30 złotych. Rozsądnie jest zainwestować w jej zakup, gdyż będzie niezwykłą ozdobą naszych terenów ogrodowych, szczególnie wsadzona obok bylin lub wysokich traw.Powiązane słowa: