Hortensja Vanille Fraise - okaz jakich mało!

Vanille Fraise to jedna z najciekawszych odmian hortensji bukietowej. Bywa to niezwykle ozdobny krzew, który zwróci uwagę każdej osoby oraz nada nieziemski urok oraz styl w każdym ogrodzie. Zechciej zastanowić się nad tym, by posadzić ja w swoim ogrodzie na stałe.

Krzew o luźnym pokroju o prostych i sztywnych pędach – tak w skrócie wygląda hortensja bukietowa vanille fraise. Zdaje się być to niebywale świetnie prezentująca się ozdoba każdego ogródka – pod ciężarem ogromnych kwiatostanów w postaci gęstych bukietów, jej pędy lubią pochylać się, przez co roślina tworzy prawie kulistą formę. Cnoty estetyczne są związane szczególnie z kwiatami. Zdają się być gęste baldachy złożone z wielu malusieńkich kwiateczków o 4 lub pięciu płatkach. To wspaniała roślina, która jest w stanie być ozdobą. Odmiana cechuje się jasnoróżowym lub biało-różowym kolorem kwiatów. Kwiaty nie spadają niezwykle długo, a po przekwitnięciu nie tracą też swojego wyjątkowego wyglądu.

Chociaż wyglądem trochę odróżnia się od szablonowego wyglądu hortensji ogrodowej, w aspekcie uprawiania okazują się być do siebie bardzo podobne. Jest to roślinność, która świetnie rośnie zarazem w miejscach, gdzie świeci trafia dużo słońca, jak i półcieniu, więc w każdym ogrodzie jest w stanie znaleźć dla siebie miejsce. Jednak w miejscu nasłonecznionym doprawdy lepiej kwitnie, rozsądnie jest zatem odkryć dla niej takiego stanowiska. Ponadto nie potrzebuje szczególnego nawadniania. Ma za to dość szczególne wymagania dotyczące gleby – żąda się, by była żyzna, odpowiednio zawilgocona oraz optymalnie troszkę zakwaszona. Od czasu do czasu opłaca się ją posypać nawozem tj. stosownym środkiem do hortensji – głównie dlatego, żeby zapewnić jej należne pH podłoża – powinno wynosić mniej więcej 4,5-5,5 – to zapewnienie, że roślina da radę mieć piękne, gęste kwiatostany.Powiązane słowa: