Hortensja Vanille Fraise - sprawdź to!

Vanille Fraise zdaje się być jedną z najbardziej inspirujących odmian hortensji bukietowej. Jest to niebywale ozdobny krzew, który zwróci uwagę każdej osoby oraz wprowadzi nieziemski urok oraz styl w każdym ogrodzie. Jest sens zastanowić się nad czymś takim jak posadzenie jej do własnego ogródka na dobre.

Krzaczek o luźnym pokroju o prostych i sztywnych pędach – tak w skrócie prezentuje się hortensja bukietowa vanille fraise. Jest to niezwykle świetnie prezentująca się dekoracja każdego terenu ogrodowego – pod ciężarem sporej wielkości kwiatostanów w postaci gęstych bukietów, jej pędy pochylają się, przez co roślina kształtem przypomina kulę. Zalety estetyczne potrafią wiązać się tu głównie z kwiatami. Są to gęste baldachy złożone z wielu malusieńkich kwiateczków o czterech lub 5 płatkach. To doskonała roślina, która jest w stanie być ozdobą. Odmiana charakteryzuje się jasnoróżowym lub biało-różowym zabarwieniem kwiatów. Kwiaty dają radę utrzymywać się niezwykle długo, a gdy przekwitną nie tracą także swojego wyjątkowego wyglądu.

Mimo, że prezencją nieco odróżnia się od szablonowego wyglądu hortensji ogrodowej, w aspekcie uprawiania są do siebie bardzo podobne. Jest to roślina, która perfekcyjnie czuje się zarazem w miejscach nasłonecznionych, jak i półcieniu, przez co w każdym ogrodzie znajdzie dla siebie miejsce. Aczkolwiek w miejscu nasłonecznionym doprawdy lepiej kwitnie, rozsądnie jest więc poszukać dla niej takiego stanowiska. Ponadto nie wymaga przesadnego nawadniania. Miewa za to całkiem specyficzne wymagania dotyczące gleby – powinna być dobrze użyźniona, odpowiednio zawilgocona oraz optymalnie lekko kwaśna. Od czasu do czasu warto ją nawieźć stosownym środkiem do hortensji – głównie po to, aby zapewnić jej odpowiednie pH podłoża – powinno wynosić mniej więcej 4,5-5,5 – to zapewnienie, że roślinność będzie miała urocze, gęste kwiatostany.Powiązane słowa: