Informacje, których nie może zabraknąć na etykiecie

Etykieta należy do tych priorytetowych składników pomyślnego marketingu. Musi być estetyczna, rzucająca się w oko, posiadająca projekt z dobrym gustem. Przy tym przeważnie działają profesjonalni znawcy grafiki, u których możesz zamówić projekt etykiety. To najbardziej odpowiedni sposób na to, żeby etykieta została wykonana z zachowaniem estetyki i profesjonalizmem. Jednak warto być poinformowanym o tym, że wobec zawartości etykiet do produktów spożywczych, są stosowane bardzo restrykcyjne przepisy. Posiądź wiedzę, jakie oznakowanie powinno być zawarte na projektowanie etykiecie.

Podstawą jest to, iż, etykieta nie może wprowadzić konsumentów w błąd. Wszystkie pojawiające się na niej dane muszą być zgodne z prawdą. Zaliczają się do nich głównie informacje związane ze składem. Poszczególne składniki mają obowiązek być poukładane pod względem malejącej zawartości procentowej, mimo iż udział procentowy danego składnika nie musi być podawany – wystarczy adnotacja o zawartości. Jednak nie na wszystkich produktach przymusza się nas, aby podawać skład – nie musimy tworzyć etykiet do rzeczy o niskim stopniu przetworzenia, orzechów, owoców i warzyw.

Kolejną ważną informacją, która powinna znaleźć się na etykiecie, jest informacja o substancjach mających działanie alergenne. To niezmiernie ma swoje znaczenie, aby składnikiem danego produktu, a jest takie ryzyko, że zdołają się do niego dostać z tego powodu, że zakład je przerabia na innych liniach.

Produkujący żywność musi poinformować również o tym, co znajduje się w mięsie bądź rybie, czyli, ile wody zawiera ten produkt – w sytuacji gdy ma jej więcej, aniżeli 5%. Zarazem powinna zostać umieszczona na nich informacja, że zawierają białko albo były uprzednio zamrażane. Dzięki temu osoba kupująca ma mieć większą świadomość tego, co kupuje.Powiązane słowa: