Jak dobrać bramę wjazdową do ogrodzenia

Bramy wjazdowe są nie jedynie zabezpieczeniem najważniejszego wjeżdżania na naszą posesję, ale też jednym z elementów ozdobnych. Jest to 1 element na jaki zwracają skupienie przychodzący dp nas goście. Brama musi więc pozostawać nie tylko funkcjonalna, ale również być atrakcyjnym ornamentem, ukazującym walory estetyczne twojej działki. Nie można stanowczo stwierdzić, która brama okaże się najlepsza. Wybór najlepszej bramy jest zależny szczególnie od twoich potrzeb, a także od metraży powierzchni i opis otoczenia.

Generalnie oferowane są dwa typy bram wjazdowych: rozwieralna jak również przesuwana. Bramy pierwszego typu mogą być jednoalbo dwójskrzydłowe. Generalnie te drugie sprawdzają się lepiej, albowiem są wygodniejsze i nie są narażone na prędkie skazy. Bramy rozwieralne otwierają się na boki. Brama przesuwająca się każdorazowo ma wyłącznie 1 skrzydło, przesuwające się wzdłużnie płotu. Przyjmuje się, iż bramy wjazdowe, jakie najlepiej wypełniają założenia ergonomiczności i estetyki są bramy kute. Najczęściej pozostają one dwuskrzydłowe, uchylne. Ich ogromną zaletą pozostaje wytrzymałość na warunki pogodowe czy fizyczne defekty. Mogą one zostać wykonane na indywidualne zlecenie lub kupione z seryjnej produkcji. W tym pierwszym przypadku mamy pewność, iż nasza brama będzie posiadała unikalny formę. Niestety bramy wyrabiane na zlecenie są bardzo drogie.

Bramy produkowane taśmowo pozostają dla nich tańszą opcją. Na samym musimy jeszcze zdecydować czy wybierze my bramę wjazdową automatyczną czy otwieraną manualnie. Bramy otwierane nie są ciężkawe, w związku z tym ich użytkowanie nie powinno przysporzyć problemu. Natomiast jeżeli nierzadko użytkujemy samochodu, wygodniejszym rozwiązaniem pozostanie brama mechaniczna, otwierana przy użyciu pilota.Powiązane słowa: