Jak uniknąć niespodzianek kupując mieszkanie?

W żywocie każdego młodocianego człowieka przychodzi taki czas, że rozpoczyna poważnie myśleć o przyszłości. Znajduje godną pracę, zakłada rodzinę a także planuje wzięcie kredytu na własne 1-wsze, wyśnione mieszkanie. Ale tego rodzaju wizja najczęściej nie przedstawia się tak kolorowo. Dobór mieszkania to ani trochę nie taka prosta kwestia.

Nad decyzją dobrze jest się dobrze zastanowić a także rozpatrzyć wszystkie ewentualności. Pod uwagę należy wziąć sporo detali. W końcu, zadłużysz się na co najmniej dwudzieścia lat. A więc lepiej, ażeby to był dobry wybór. Zwróć szczególną uwagę na: - lokalizację – obserwuj jak przedstawia się bliskie otoczenie w przeciągu całego dnia. Czy jest to ruchliwa a może spokojna okolica. Zwróć uwagę na punkty krajobrazu, jakież są dla Ciebie najbardziej korzystne. Może to być warsztat, park, plac zabaw, kościół bądź szkoła. Rozsądnie jest zorientować się w Urzędzie Miasta czy są wykonywane jakieś duże inwestycje w okolicy. - budynek – w jakim roku pozostał postawiony, przez jaką firmę (czy ma porządną opinię).

Bardzo warto dowiedzieć się czy dom otrzymał certyfikat BREEAM . Czy są planowane jakieś remonty. Jak prezentuje się piecza administratora nad stanem fizycznym budynku. - administrację – jak to wszystko prezentuje się od strony prawnej a ponadto jak praktycznie urzędnicy intrygują się budynkiem jak również mieszkańcami. Czy łatwo uzyskać ratunek i informacje. - opłaty – porozmawiaj z mieszkańcami czego faktycznie można się spodziewać. - sąsiedzi – prywatne osoby to jedno, lecz czasem kupcy nie zdają sobie sprawy, że obok jest mogą odbywać się nielegalne zgrupowania.

W każdym bądź razie, za nim podejmiesz tak bardzo ważną decyzję, rozpatrz ją kilkukrotnie. Prześpij się z myślami i daj sobie czas. Nie podejmuj pochopnych inwestycji.Powiązane słowa: