Jak wiele kosztuje nas studnia głębinowa

W Polsce jednogłośnie powiemy, że najbardziej znanym rozwiązaniem wydają się być wodociągi, aczkolwiek spora grupa osób decyduje się na kopanie studni głębinowej. To działanie w pierwszej myśli może nie wydawać się przesadnio czymś korzystnym, z uwagi na to, że studnie głębinowe to wydatek oraz spora inwestycja. Aczkolwiek okazuje się, że to wszystko ma sens. Upewnij teraz się, ile może kosztować studnia głębinowa i czy faktycznie jest taka możliwość, że przyczyni się to do odłożenia paru groszy do skarbonki.

Okazuje się, iż studnie głębinowe to sposób, by oszczędzić sporo pieniążków… aczkolwiek to dopiero nastąpi po jakimś dłuższym czasie. Dochodzi do tego, ponieważ tak naprawdę jest to wysiłek finansowy jedynie na początku, który może nas odciążyć w comiesięcznych wydatkach na rachunki za wodę. Dotychczas studnie głębinowe bywają wywiercane na głębokość co najmniej 10 metrów, w nich zakładane są fachowe pompy. Sam sprzęt może nieźle kosztować, ale to przyda Ci się z czasem do podlewania ogrodu, a niekiedy do mycia się zdołasz wykorzystywać wodę z głębinowych pokładów w ziemi.

Własna studnia jednak kosztuje. Jeden metr odwiertu to wydatek wysokości 260-280 zł, w związku z czym samo wiercenie może może przekroczyć budżet szacowany na trzy tysiące złotych. Prócz tego oczywiście pojawia się koszt rur i, największy, pompy głębinowej, która może kosztować więcej aniżeli 1500 złotych. To dopiero początek, bowiem mamy jeszcze koszt zbiornika hydroforowego. I wówczas – dasz radę pobierać wodę i to praktycznie za darmo. Praktycznie, ponieważ musisz płacić za prąd, który zasila pompy głębinowe. To aczkolwiek nie jest spora sumka – kilkadziesiąt groszy za każdy dzień, które nie da Ci tego przesadnio odczuć. Przy tym jednak znacznie obniżą się rachunki za pobieranie zimnej wody, zatem taka inwestycja zdecydowanie wyjdzie nam na dobre i zaczniesz mieć zyski po paru latach.Powiązane słowa: