Jak wybrać migomat?

Jeszcze przed rozpoczęciem spawania rozsądnie jest uprzednio zastanowić sie nad metodą spawania, a co za tym idzie sprzętem spawalniczym. Kierując własną uwagę na metodę MIG/MAG zostaje już wybór stosownego migomatu. Jednakże jaki sprzęt spawalniczy będzie najtrafniejszy?

Nowoczesne urządzenia umożliwiają spawanie w odmiennych obszarach, rozmaitego rodzaju metale i stopy. Dlatego też dobór migomatu winien być przemyślany. Po pierwsze trzeba ustalić największy prąd spawania, którym planujemy dysponować. Najczęściej w charakterystyce sprzętu spawalniczego, twórcy publikują wiadomość precyzującą moc spawania. Następnie należy zdefiniować z jakim migomatem najwygodniej będzie się nam pracować: kompaktowym czy z wydzielonym podajnikiem drutu. Jeśli potrzebujemy dużej swobody i mobilności, trzeba wybrać drugi wariant wskazanego wyżej sprzętu spawalniczego. Jeśli chcemy korzystać z migomatów do pracy powyżej 350A, zaleca się dodatkowo zainwestować w wodne chłodzenie uchwytu. Funkcja ta występuje w niektórych modelach migomatów i oczywiście podwyższa jego cenę. Sprzęt spawalniczy nie należy do tanich i w zależności od jego ilości cech, wzrasta też cena. Jednak jego kupno nie powtarza się co chwilę. Zakup migomatu najczęściej odbywa się raz na kilka lat, oczywiście w zależności od jego użytkowania.

Warto więc zainwestować nieco więcej w sprzęt spawalniczy, dzięki czemu nie dopuścimy do niepotrzebnych obciążeń na naprawę, wymianę lub ponowne kupno urządzenia.Powiązane słowa: