Jakie jedzenie zamawiamy najczęściej?

Każde miasto w naszym kraju posiada własne preferencje kulinarne a oprócz tego preferencje co do posiłków, jakie jadają najchętniej osoby. Po analizie danych, dotyczących tego, jakież posiłki najłatwiej zamawiamy, moglibyśmy sporo dowiedzieć się o tym, czy określone miasto jest zamożne, zapracowane, czy spożywanie za każdym razem zamawiają jednostki samotni czy może też całe grupy. W Krakowie po podobnych analizach okazało się, że na czele listy pojawiła się pizza.

Bez wątpienia to pizzę jadamy najchętniej, znacząco częściej niżeli jakieś odmienne jedzenie w mieście. Drugie miejsce to domowe obiady, a więc typowe potrawy z kuchni polskiej. To również nie jest specjalnie ogromnym zaskoczeniem, każdy uwielbia dania do których jest przyzwyczajony plus chętnie je to, co już kojarzy. Jednak na dalszych położeniach listy pojawiły się już mniej sztampowe dania, jak kebab. W Warszawie mamy do czynienia z niebywale wielkim zróżnicowaniem, jeżeli mowa o gusta odbiorców. Przy okazji gdy w pozostałych miastach pizza wyraźnie dominuje pośród zamawianych dań, w stolicy zajmuje ona drugie miejsce pod kątem liczby zamówień.

Wynikać to potrafi m.in. z tego, że mieszkańcy Warszawy potrafią sobie pozwolić na zamówienie trochę droższego posiłku, doceniają eksperymentować, poza tym mają do wyboru większą ofertę. Jedzenie na telefon Warszawa to też kuchnia azjatycka, z której niezwykle ochoczo czerpią mieszkańcy stolicy. Kiedy zazwyczaj zamawiamy? Jest to jest ciekawa rzecz, jeśli porównamy Polskę z resztą świata, gdzie szczyt zamówień przypada w godzinach wieczornych, w Polsce szczyt zamówień zwykle przysługuje w porze lunchu jak i w weekendy.

Jeśli chodzi o inne dni tygodnia najmniej zamówień przypada na początek tygodnia, wynika to z faktu, iż w okresie weekendu ludzie miewają czas, żeby sobie przygotować jedzenie i zabrać do pracy.Powiązane słowa: