Jakie rasy psów są popularne w naszym państwie?

Strasznie z trudem oszacować ilość ras pojawiających się w Polsce. Nie ma bowiem, obowiązku rejestracji każdych psów, zatem też z trudem dokładnie obliczyć, jakie rasy w naszej ojczyźnie są najbardziej popularne. Owczarek niemiecki to numer 1 pośród ras wybieranych przez Polaków. Nic wyjątkowego, w końcu owczarek niemiecki to już u nas pies kultowy.

Zapisał się w pamięci pokoleń jako super inteligentny a oprócz tego nieustraszony Szarik z "Czterech pancernych" a także Cywil z "Przygody psa Cywila". Mało jaka rasa dorównuje owczarkowi niemieckiemu pod kątem szybkości uczenia się jak i wytrzymałości, przeto tak chętnie stosuje się go do rozkazów specjalnych. Przyszli posiadacze owczarka niemieckiego powinni jednakże pamiętać, że wpuszczają do domu dopiero nieoszlifowany diament.

Aby posiadać drugiego Szarika, trzeba poddać psa szkoleniu a także zadbać o jego rozwój intelektualny i ruchowy. Charciki włoskie od niedawna są niezwykle znane w naszym kraju. Udaje się traktować go jako okaz gracji plus dystynkcji. Żyją w zgodzie z różnymi domownikami, ekspresowo go wychować albowiem nieustannie dąży do zaimponowania swojemu panu. Ten pies jest urodzonym biegaczem ze sporą ilością energii. Dlatego również kocha spacery. Yorkshire terier, czyli York - ze względu na swoiste nieogromne gabaryty jest to pies znakomity do mieszkania w bloku. Ma nieodparty urok odwiecznego szczeniaka, jakiego zechce się cały czas przytulać, czesać i bawić się z nim.

Jest to pies pod niejednymi względami znakomity - wszędzie się zmieści, jest w miarę łatwy w utrzymaniu, kocha zabawę, szybko przywiązuje się do właściciela, dobrze znosi obecność dzieci i należy do tzw. ras hipoalergicznych, ponieważ posiada włosy zamiast sierści.

Komentarze:

Kasia
Wielbię psy i od licznych okresów hoduję Owczarki Niemieckie Długowłose Hodowla jest trudna w utrzymaniu, lecz opłaca się. Psy są przyjazne,wdzięczne, dostają dużo nagród i potrafią poszczycić się pięknym potomstwem. Mogę poświadczyć, że są to bardzo bystre psinki i być może nie bez powodu szkolone na przykład poprzez policję.Powiązane słowa: