Kiedy zacząć szkolenie psa?

Szczenięta uczą się od pierwszego dnia pobytu u nas, a w istocie od pierwszego dnia funkcjonowania. Mało tego: małe pieski uczą się 24 h na dobę. Miejmy na uwadze, że psy to absolutnie odmienny gatunek, taki który odbiera realność zupełnie inaczej. Szczeniaka trzeba zacząć wychowywać kiedy tylko pojawi się w naszym domu. Przede wszystkim uczymy go życia w świecie ludzi. Zapoznajemy z odkrywczymi sytuacjami, otoczeniem, zwierzętami, rozmaicie wyglądającymi jednostkami, różnymi środkami komunikacji. Ten bezcenny okres, to bardzo kluczowy dla szczeniaka czas postępu.

Jeżeli prawidłowo przeprowadzimy socjalizację, zwiększamy prawdopodobieństwo, iż pies w dorosłym egzystowaniu będzie się zachowywał w sposób zrównoważony, spokojnie reagował na kolejne sytuacje oraz nie będzie nam powodował utrudnień określonym nieprzewidywalnym zachowaniem. Pracę z psem bardzo warto zacząć już od 6 - 7 tygodnia jego egzystencji. Kiedy nasz pies skończył już 4 miesiące bardzo warto zapisać go na szkolenie psów radom. W czasie takiego kursu młody pies nauczy się robienia elementarnych zagadnień oraz licznych podobnych umiejętności niezbędnych w powszednim egzystowaniu.

Korzyścią uczenie psa w wieku młodzieńczym jest nie tylko nauka podstawowych zdolności, lecz także komunikacji z opiekunem bądź właścicielem. Poprawnie przewodzone szkolenie wzmacnia więź ze zwierzęciem, uczy psa, że kontakt z opiekunem jest podstawą przyjemności, radości jak również zabawy. Ewidentnie szkolenie psa udaje się zacząć również kiedy jest on już psem dorosłym, a nawet starszym. Do momentu, w którym pies jest sprawny a jego zmysły pracują w sposób typowy bez problemu potrafilibyśmy go trenować. Pracę zaczynamy od nauki podstawowych poleceń.

Nauka podstawowych zdolności zwiększa możliwość kontroli psa, a tym samym zwiększa jego bezpieczeństwo i swobodę.Powiązane słowa: