Kilka słów o szkle profilowym

Sprawdzając kilka stron webowych, natknęłam się na motto reklamowe „szkło profilowane w niejednym stylu”. Przystanęłam na chwilę przy tym zdaniu, gdyż wywołało we mnie burzę myśli. Wiem doskonale, czym jest szło jak również umiem także wyjaśnić znaczenie zwrotu profil.

Jednak połączenie danych 2 słów dało mi do myślenia. W pierwszej chwili przyszło mi do głowy dosłowne tłumaczenie. Czyli szkło, w jakim jesteśmy w stanie dowolnie wymieniać kształt. Jednakże po dłuższej chwili rozmyśleń nie mogłam tak po prostu potwierdzić własnego rozwiązania i postanowiłam zagłębić się w owo stwierdzenie. Z racji, iż jestem postacią ciekawską, postanowiłam sprawdzić, czym jest magiczne objaśnienie – profilowane.

Źródłem wiedzy okazał się jak zawsze wszystko wiedzący Internet. Po wpisaniu hasła szkło profilowe profilit już w pierwszych portalach www mam możliwość dojrzeć sporo ciekawych i mniej ciekawych, obszernych i jednozdaniowych wyjaśnień. Skupmy się więc na jednym źródle wiedzy i zajrzyjmy na konkretną stronę. Nazewnictwo szkło profilowane zamiennie może być wskazywane dyle szklane, szkło kanałowe albo ceowniki szklane. Nie wiem jak wam, lecz jego synonimy kompletnie nic mi nie mówią. Idźmy więc dalej. Kolejne zdania zagłębiają się w budowę. I tak takiego rodzaju szło składa się z mieszanki sodowo-wapniowo-krzemiankowej. Zupełnie jak szło płaskie! Uwaga, mamy pierwszą podpowiedź. Wiemy już, że nie jest to normalne szkło płaskie.

Skala dedukcji i kolejny tekst wyjaśnia, że jest to szkło o unikalnym obrysie, posiadające wielką intensywność mechaniczną. W oparciu na nauce uzyskanej z jednej ze stron webowych, udaje się stwierdzić, że szkło profilowe to taki artykuł, który dobitnie naśladuje zwyczajowe płaskie szkło, z taką różnicą, że możemy je wyprofilować na dowolny kształt. Ot i cała filozofia!Powiązane słowa: