Korzyści, jakie można mieć paląc brykietem drzewnym

Brykiet drzewny przeważnie ma formę nieregularnych bloków o rozmaitych kształtach i niewielkich rozmiarach. Wydaje się być to niejednokrotnie praktykowane rozwiązanie, na które decydują się zwłaszcza właściciele domów jednorodzinnych. Lista korzyści ogrzewania budynku brykietem jest bardzo długa, a za podstawę uważa się ekologia.

Korelacja brykietu na środowisko jest niedostrzegalny porównując z wpływem opalania węglem bądź drzewem. Podstawą jest to, że nie wymaga korzystania z wyczerpywanych źródeł energii, gdyż najczęściej posiada formę sprasowanych pod wysokim ciśnieniem kostek, które są wyprodukowane z trocin i resztek drewna powstałych w wyniku jego obróbki. Podczas spalania nie tworzy związków azotu i siarki, co znakomicie oddziałuje na czystość powietrza, ale posiada także wart podkreślenia wpływ na stan komina. Zarazem wytwarza całkiem niewielkie ilości popiołu (3 kg na 1 tonę brykietu), który jednocześnie okazuje się być w pełni naturalny, więc zdołamy użytkować go jako nawóz na trawniki i inne rośliny. By jednakże był tak korzystny dla ekologii, musi być sprowadzony od przetestowanych producentów. Całe szczęście tych jest bardzo wielu – porządnej jakości brykiet warszawa proponuje w kilku miejscach.

Kaloryczność brykietu może wydać się bardzo wysoka – wynosi około 20 MH/kg, gdzie dzięki czemu da się go odnosić pod tym względem do węgla najwyższej jakości lub pelletu. Zarazem niezwykle długo się żarzy, zachowując ciepło, zatem udaje się spalić go znacznie mniej aniżeli drewna czy węgla, co obniża koszty. Łatwość rozpalania sprawia, że nie potrzeba do niego wykorzystać chemicznych rozpałek. Jedną z największych zalet brykietu jest mimo wszystko taka, że potrzebuje bardzo malutko miejsca w kotłowni i nie wydaje się być brudząca.Powiązane słowa: