Kuchnia odpowiednio urządzona

Skuteczny projekt kuchni to absolutna podstawa. Ale spokojnie – nie potrzebujesz do tego profesjonalnego architekta. Sam a także będziesz mogła rozważyć zachwycającą kuchnię. Wystarczy, że trzy podstawowe urządzenia – lodówkę, zlew a oprócz tego kuchenkę ustawisz tak, żeby były wierzchołkami „narysowanego w powietrzu” trójkąta.

Wygoda jest maksymalna, gdyż poruszasz się po brzegach trójkąta, który łączy w liniach prostych najważniejsze i najczęściej stosowane sprzęty. To nie magia tylko ergonomia, tak naprawdę w codziennym egzystowaniu powtarzamy ruchy jak również zachowania. Zasada trójkąta tą wiedzę w skuteczny sposób stosuje. Gotowanie nie zawsze musi się wiązać tylko z powszednim obowiązkiem, jest w stanie być również przyjemnością. By tak się stało zaleca się kuchnię urządzić tak, aby na realizowanie praktycznych czynności nie stracić zbyt sporo czasu. Prawidłowa ergonomia w kuchni jest w stanie skrócić czas przygotowywania posiłków o 60% i czas poświęcony na gotowanie o 30%.

Dzienne przyrządzanie posiłków to powtarzanie dużej liczby czynności. Począwszy od wypakowywania zakupów oraz wkładania ich do lodówki czy szafy stalowa wola. Kiedy są nam potrzebne, wyjmujemy je, myjemy, kroimy oraz wrzucamy na patelnie, ustawiamy na kuchence albo wstawiamy do piekarnika. W zależności od kształtu a także rozmiaru kuchni jak również typu zabudowy – każde pomieszczenie będzie wyglądało inaczej. Oprócz miejsca ulokowania pojedynczych urządzeń zasadnicze jest również odległość pomiędzy nimi. W niewielkich kuchniach z konieczności czasem je zmniejszamy, ale w dużych nie warto ich zwiększać, oszczędzimy sobie niepotrzebnego biegania.

Tak więc, w toku remontu kuchni, należy przewodzić się ergonomią. W szczególności – zasadą trójkąta, która jest bardzo funkcjonalna.Powiązane słowa: