Larwy i inne szkodniki ogrodów warzywnych

Gdy tylko w twoim ogrodzie pojawiają się larwy i różnorakie owady, które nie jest łatwo rozpoznać, zaczynasz zastanawiać się, aby je zlikwidować. Szperanie w sieci w celu zdobycia informacji gorączkowo zwykle nie przynosi chcianych efektów. Przeważnie dochodzi do tego, iż masz głowie multum pojęć: abc owadów, corneco owady, robaki, chrząszcze, larwy, szkodniki motyle, insekty, komary, larwy owadów, szkodniki drewna, firma zwalczająca owady, spus – jak szybko się w tym odnaleźć. Zechciej dowiedzieć się, które z owadów zazwyczaj zamieszkują w posiadanych przez nas ogrodach.

Pierwsze to powinieneś popatrzeć po ogrodzie, by wyszukać to co potwierdzi fakt pojawienia się i żerowania szkodników. To właśnie po owych śladach w najprostszy sposób zdołasz rozpoznać daną larwę czy insekta. Gdy będą to wygryzione dziury w liściach, możesz stwierdzić, iż na twój ogródek napadła grupa motyli albo chrząszczy. Tego typu owady zwalcza się najczęściej za pomocą konkretnych środków opryskujących. Te wchodzące na rynek środki miewają niezbyt długi okres karencji, poprzez co nadają się także do opryskiwania roślin warzywnych, nawet tych liściastych.

Znacznie trudniejsze mogą być do rozpoznania czerwce. Nie bywają zbyt dużej wielkości, przez co znaki świadczące o tym, że coś żeruje okazują się być naprawdę słabo zauważalne, przeważnie Zaczynamy się otym orientować dopiero w sytuacji gdy stopniowo zaczynają obumierać pędy i gałązki. Mogą też zahamować ich wzrost. Ze wszystkich niewielkich insektów najprościej można rozpoznać wełnowce – zostają pokryte białym nalotem, który wygląda jak wata, a kiedy przebywa ich trochę sztuk blisko siebie, można je dostrzec gołym okiem. One też mogą być zwalczane nalistnymi opryskami. Będące w nich związki owadobójcze mają działanie kontaktowe i przedłużoną siłę, więc dobrze jest stosować je prewencyjnie.Powiązane słowa: