Leczenie zwierząt naturalnymi metodami

Nie tylko osoby narażeni są na rozmaitego rodzaju choroby. Zapalenie gardła czy też katar jest w stanie również dopaść naszego psa. Kiedy po spacerze kicha i pokasłuje, z całą pewnością stał się ofiarą infekcji. Psy, w szczególności w zestawieniu z ludźmi, przeziębiają się stosunkowo rzadko. Nie są jednak zupełnie odporne na działanie krążących w powietrzu wirusów i bakterii. Chory zwierzak w większości wypadków robi się osowiały a także najczęściej nie ma też apetytu. Może mieć kłopot z oddychaniem.

Za to problem z przełykaniem pokarmów może świadczyć o obrzęku gardła. Najłatwiej jesteśmy w stanie to sprawdzić bardzo delikatnie naciskając szyję psa tuż pod pyskiem. Jeśli zacznie kaszleć lub połykać ślinę - będzie to oznaczało, że gardło jest zainfekowane. Najczęstszymi objawami choroby są również kaszel i kichanie. Wydzielinie z nosa przeważnie akompaniuje odruch wymiotny. W skrajnych przykładach pies jest w stanie cierpieć z powodu krwotoków z nosa, co może sygnalizować również dysfunkcje krzepnięcia krwi. Jeśli zwierzę zachorowało i zauważymy u niego lekki katar i kaszel, można zastosować domowe sposoby leczenia. Zwykle pomaga zaaplikowanie 2 razy w ciągu dnia leku z rutyną i witaminą C.

Na gardło pomagają dostępne w aptekach syropy ziołowe z witaminą C. Jednak najlepiej udać się do weterynarza, ażeby zdiagnozował przeziębienie. Klinika i lecznica weterynaryjna w Gliwicach na Śląsku z pewnością wskaże nam dostosowany lek i kurację jaką trzeba ufundować. Przyczyny przeziębienia u psów są identyczne do tych u ludzi. Zwierzętom szkodzą przede wszystkim nagłe zmiany temperatury.

Zafundowanie zwierzakowi, który zwykle całymi dniami leży pod cieplutkim kaloryferem, kilkugodzinny spacer w mroźny dzień, potrafi ukończyć się infekcją.Powiązane słowa: