Magnolie, które podołają rosnąć w ogrodzie

Magnolie w okresie kwitnienia to niepodważalne ozdoby każdego ogródka. Już same drzewa są nadzwyczaj ozdobne, a urocze oraz niemałe kwiaty przechodzące proces rozwoju na czasami bezlistnych pędach, w sumie tylko dodają im uroku. Oczywiście w polskich warunkach klimatycznych nie każda odmiana magnolii może być uprawiana. Naprawdę często bowiem się zdarza, że nie zdołają one w stanie przetrwać temperatur poniżej zera. Jakie więc gatunki magnolii mogą zostać umiejscowione w posiadanych przez nas ogrodach?

W większości będących obok domów najlepiej sprawdzą się niższe odmiany magnolii, które osiągają wysokość od 2,5 do 5 metrów. Najbardziej popularna z nich to Magnolia soulangeana, inaczej nazywana magnolia pośrednia. Odmiana ta charakteryzuje się dużymi kwiatkami w odcieniach bieli i różu, które kwitną przed pojawieniem się liści. Aczkolwiek nawet będąc bez liści, drzewko prezentuje się naprawdę okazale ze względu na naprawdę ciekawy kształt gałęzi. Okazuje się być to również niebywale przyjazna dla portfela magnolia, gdyż magnolia cena sadzonki z doniczki mieści się w okolicach 40 zł.

W małych terenach ogrodowych zdadzą egzamin także karłowe odmiany magnolii, które zdobywają maksymalnie 2,5 m wzwyż. Najczęściej sięga się po odmiany takie jak: Magnolia liliflora, czyli magnolia purpurowa oraz Magnolia stellata, czyli magnolia gwiaździsta.

Magnolia purpurowa, jak jej nazwa sugeruje, ma kwiaty naprawdę wyraziste i o odcieniu ciemnej purpury w kształcie kielichów. Kwitnie nadzwyczaj obficie i zjawiskowo. Zdarza się jej również zakwitać dwukrotnie w trakcie sezonu.

Magnolia gwiaździsta charakteryzuje się sporymi kwiatami, które mają możliwość osiągnąć wręcz 15 cm średnicy. Zależnie od odmiany kwiaty mają możliwość mieć koloryt od białego do purpurowoczerwonego. Jednak kwitną one tylko raz i do tego bardzo krótko odnosząc się do magnolii purpurowej.Powiązane słowa: