Miej pokój z klimatem i postaw piec kominkowy!

Kominek to instalacja pełna luksusu, który dodaje ciepła i splendoru każdemu wnętrzu. Jednakże nie każde wnętrze pozwala na budowę klasycznego paleniska. Dobre okazują się tu być funkcjonalne i piękne kominki w formie pieca, zwyczajnie mówi się na nie „kozy”.

Ogrzewaj, ale też dekoruj
Wolnostojący kominek ułatwi nam dogrzanie pomieszczenia, zwłaszcza w przejściowych porach roku – wiosną i jesienią, kiedy ogrzewanie centralne nie pracuje na pełnych obrotach. Piece takie miewają małej wielkości paleniska, przez co zużywają nie za dużo opału, zarazem generując sposób ciepła, bo lubują nagrzewać się w całości. Modne zdają się być piece wolnostojące żeliwne i te wykonane z kafli, jak tradycyjne piece kaflowe. Do wyboru otrzymujemy modele tradycyjne, które pasują do wnętrz rustykalnych i ultranowoczesne, futurystyczne projekty. Niektóre z piecyków mają także zamontowaną płytę grzejną. Takowe kominki najczęściej montowane są w niedużych domach, a także w domach letniskowych - właśnie przez to, że mają swój dekoracyjny wygląd oraz nieduże wymiary.

Zalety pieców wolnostojących
Piece kominkowe odznaczają się przede wszystkim małymi gabarytami i w miarę nieprzesadzoną ceną. Na dodatek w odniesieniu do własnego rozmiaru, wyróżniają się w miarę dużą wydajnością cieplną. Koza nie żąda wymyślnej instalacji, ani planowania na etapie budowy domu, wystarczy tylko przebicie do przewodu kominowego. Przekrój oraz wysokość komina dobrze, by były do wielkości paleniska. Minimalne wymiary przewodu to 14 x 14 cm albo średnica 15 cm i wysokość 4 m. Przeważnie do palenia w wolnostojącym kominku wykorzystuje się drewno, co zyskuje dodatkowy efekt korzystny ze względów estetycznych. W sprzedaży dostępne są również modele, które uda się opalać węglem lub pelletem.Powiązane słowa: