Nowe firanki w domu

Firany do dziś uważane są za najlepszy wystrój okien wszech okresów. Ani rolety ani żaluzje nie zostawią takiego efektu co świetnie dobrana firana do naszego okna.

Dlaczego?

Wzory firan istniały są i będą różnorodne, każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Przy wyborze firanek należy wspominać o kilku istotnych zasadach zestawiania materiału do roli którą ma spełniać, oraz o dobraniu poprawnych rozmiarów. Po zawieszeniu firana musi wisieć parę cm nad ziemią a jej szerokość powinna być co najmniej dwa razy większa niż szerokość karnisza co zagwarantuje pożądany efekt i zupełną satysfakcję. Jeśli zasłona ma być powieszona w łazience to warto też zastanowić się jak będzie się komponować z wyposażeniem łazienki, kadzią baterie łazienkowe, umywalka czy też urządzenia agd łazienkowe. Ważną kwestią stanowi też odpowiedni wybór kolorystyczny i materiałowy, wszelka firanka nawet jeśli jest ładna jeszcze ładniej będzie wyglądała na oknie.

Dobieranie zasłon

Dobieranie zasłony do firan nie jest w ogóle takie kłopotliwe jak by się mogło wydawać trzeba się pierw zastanowić czy interesują nas bardziej gotowe komplety zasłon czy też pierw przepatrzymy tkaniny zasłonowe a później będziemy je obszywać wedle ocenienia Przy dobieraniu tkaniny, wystarczy wspomnieć o jednej zasadzie, aby dobierać stonowane barwy w porównaniu do ściany i markizy i super przejaw pewny Szerokość zasłon dobiera się troszeczkę inaczej niż wielkość firany, mianowicie wielkość karnisza rozdzielamy na pół i taki także istotny materiał powinniśmy zakupić, wysokość jest rzeczą banalną wystarczy porównać wysokość od żabki do podłogi a najlepiej gdy jest o parę centymetrów krótsza. Pamiętajmy firanki to klasyka która będzie z nami jeszcze poprzez długie lata i nic nie wymieni ich ponadczasowości. W aktualnych latach jest wiele podłoży gdzie możemy pozyskać interesujące nas towary do dekoracji domu w epoce Internetu gdzie znajduje się nie jeden sklep z firankami dobór jest naprawdę ogromny.

Komentarze:

Jakub
Kocham mieć firanki w oknach, chociaż lubię posiadać wyjątkowe wzory aby nikt inny nie mógł kupić sobie bliźniaczych samych. Koleżanka pokazała mi swego razu haftowanie komputerowe i mogę się pochwalić już sporym zapasem firanek z osobistym wzorem.
Natalia
Kiedy usiłujesz znaleźć projektanta, jaki będzie w stanie ci w aranżacji mieszkania to zdołasz wybierać się na przykład. do usługodawców, jakie robią szafki kuchenne na pomiary a także poprosić o wykonaniem konceptu jadalni czy odmiennego wnętrza czy też zrobić użytek z ofert Kołodziej & Szmyt - projektowanie wnętrz.Powiązane słowa: