Ogród i dom wołają o zmiany?Uformuj coś z betonu!

Beton ostatnio stał się bardzo modną dekoracją wszelkiego typu. Jest naturalny, nie wymaga zbyt wiele pracy, niezwykle plastyczny, więc można dokonywać z niego sporo rzeczy. Beton dekoracyjny spodoba się każdemu, kto chciałby mieć loft lub mieszkanie w stylu industrialnym, aczkolwiek nie tylko. To obecnie też niejednokrotnie decydujemy się na ten materiał do dekoracji domów jednorodzinnych bądź też ogrodów w nowatorskim stylu.

Ozdobny beton miewa sporo różnych oblicz. Zwykle występuje on w formie posadzki, która daje się wypolerować niemal to uzyskania efektu lustra. Opłaci się tak czy siak być świadomym tego, iż beton to nie jedynie podłoga – wręcz może być zupełnie inaczej, da się zamontować go na ścianie. W tym przypadku niesamowicie wypada w formie szorstkich kostek, które mogą być imitacją kamienia bądź cegły. W tym wypadku perfekcyjnie sprawdzają się formy do betonu – umożliwiają ukształtowanie intrygujących „kamieni”, które tworzą na ścianie specyficzny widok. Beton zdaje się być szorstki, w wyniku czego sprawia wrażenie naturalnego kamienia, między w ten sposób przygotowane, odlane w formie kostki da się włożyć również fugę, dzięki czemu ściana może wyglądać jeszcze lepiej.

Ciekawym rozwiązaniem, które często bywa w miejscach publicznych, na przykład kawiarniach oraz restauracjach jest też beton stemplowany. Także on wygląda jak nieregularny kamień i efekt takowy udaje się zdobyć za pomocą specjalnej formy do betonu. Ponadto można stworzyć jedyną w swoim rodzaju płaskorzeźbę, która ozdobi ścianę pomieszczeń w stylu greckim czy włoskim. Z odpowiednią formą sylikonową tego typu dekoracje możesz wyprodukować samemu, jednak znacznie lepiej takie działanie oddać w ręce profesjonalistów. Zyskasz pewność, iż ozdoba będzie zrobiona na najwyższym poziomie.Powiązane słowa: