Ogrzewanie kominkowe w domu

Jeżeli idzie o dobór drewna, którym chce się palić w kominku, to okazuje się, że ilu osób byśmy nie rozpytali, tyle różnych opinii będziemy mieli. Jak więc w zatrzęsieniu tych różnorodnych informacji się znaleźć i dokonać dobrego zakupu?

Przede wszystkim dobrze jest nie zapominać, aby nie kierować się ceną, albowiem w efekcie możemy wydać więcej, chociaż zdecydowaliśmy się na najtańszy rodzaj drzewa. Do opalania w kominku najwydajniejsze pozostaje bowiem drewno twarde, jakie oddaje najwięcej energii, tj. innymi słowy jest mocniej kaloryczne. Jego cena jest z pewnością wyższa od klasycznej, niemniej drzewo o większej kaloryczności spala się dłużej, gdyż spala się mniejszym ogniem. Wyłącznym mankamentem takiego drzewa pozostaje to, że przez jego twardość ciężej jest rozłupać go na małe kawałki. Ale gro dostawców drzewnego opału zazwyczaj oferuje je od razu rozrąbane na kawałki.

Za najwięcej kaloryczne uważa się rodzaje drzew takie jak Fraxinus spp, buk, Carpinus betulus L tudzież Quercus robur L., które ze względu na to że długo utrzymują ogień, pozostają najwyżej doceniane jako opał do kominka. Jednocześnie, w związku z kwestiami jak powyżej, są to gatunki kosztujące najwięcej. Jeśli jednakowoż chcemy mniej kosztowne drzewo, możemy nabyć Tilia platyphyllos L., olchę albo Populus tremula L.. Rodzaje te są dużo bardziej miękkie i tak naprawdę, najrozsądniej byłoby dodawać je tylko do rozpalania paleniska.

Pomimo, iż dobre drzewo do kominka jest dość kosztowne, zawsze możemy przeznaczyć nieco czasu, żeby znaleźć najlepszej oferty. Najłatwiej wykonać to przy pomocy sieci, umieszczając adekwatne hasło do znalezienia, np. drewno do kominka kanie. Da się dzięki temu porównać ceny, jakie oferują poszczególne miejsca i zamówić drzewo tam, gdzie na odpowiednie dla nas drewno jest najlepsza oferta.Powiązane słowa: