Oświetlenie z

W zeszłym roku bałam się, że mój jedyny zwariował. Niespodziewanie w całym mieszkaniu pozakładał oświetlenie diodowe. Tak to określał ale dla kobiety żarówka LED to oświetlenie jak każde inne. Nadrzędnym powodem tej operacji była oszczędność energii i dużo mniejsze zużycie energii.

A ja sobie to wyjaśniłam tak, że dzięki nam chociaż jeden malutki futrzak pożyje dłużej, bo mu lasu nie wykarczują.Realnie patrząc, muszę przyznać, że on miał rację. Co prawda nie śledziłam jak się mają zwierzątka, ale analizowałam rachunki za prąd w ostatnich okresach. W każdym z nich zużyliśmy prawie 800kWh mniej, niż przy tradycyjnym oświetleniu. Mamy niewielkie mieszkanko, jest nas dwoje, czasami przychodzi córka. Oszczędność to prawie 20% całkowitego poboru energii.

Fachowcy twierdzą, że żarówka diodowa wykazuje dziesięć razy mniejsze zużycie energii, niż oświetlenie pochodzące z żarówek zwykłych. To niewyobrażalnie dużo.Wymyśliłam, że będę popularyzować energooszczędność wśród przyjaciół. W tym celu wyszukałam sklep internetowy oferujący oświetlenie diodowe, żeby się odrobinę douczyć. Okazało się, że oferta LED jest dużo większa, niż kilka lat temu. No ale tak to już jest. Tradycyjna żarówka LED nie jest już taka droga, nie trzeba kupować dodatkowych akcesoriów aby wymienić oświetlenie w mieszkaniu.Od jakiegoś czasu przy każdym spotkaniu, z nieukrywaną satysfakcją opowiadam znajomym, jakiego mam niezwykłego małżonka.

Zachęcam do zastosowania oświetlenia LED, popierając to moim doświadczeniem w temacie światła. Rekomenduję im oczywiście sklep internetowy, który znalazłam pod adresem http://www.lumen.sklepna5.pl i który przypadł mi do gustu różnorodnością oferty, przejrzystością i małymi cenami. Na twarzach widzę sceptycyzm, ale będę nad tym pracować. W końcu los zwierzaków nie jest mi próżny, a jeżeli przy tym można jeszcze zaoszczędzić, to ja się na to piszę.Powiązane słowa: