Plusy posadzki żywicznej

Kardynalną korzyścią posadzek żywicznych jest ich uniwersalność. Bez nijakich ograniczeń udaje się je stosować w każdym mieszkaniu w takich pomieszczeniach jak kuchnia, łazienka albo salon z zamontowanym już ogrzewaniem podłogowym.

Ponadto z powodzeniem nadają się też do pomieszczeń gospodarczych, czyli garaży, komórek, kotłowni, a ostatnimi co raz częściej są wprowadzane w marketach, centrach handlowych, hotelach a oprócz tego pozostałych budynkach użytku społecznego. Jak widać, posadzki żywiczne, nazywane najczęściej epoksydowymi, moglibyśmy wykorzystywać wszędzie, pomimo iż mówi się o nich posadzki przemysłowe. Są one wytwarzane z żywic epoksydowych, poliuretanowych bądź poliestrowych. Posadzki tego rodzaju mają wysokie parametry techniczne a oprócz tego wysoką jakość. Dodatkowym atutem jest zjawisko, że posadzki żywiczne nadzwyczaj dobrze i w skuteczny sposób chronią podłoże, bez znaczenia czy jest to beton, metal, tynk bądź lastryko.

Zapobiegają wsiąkaniu wody czy też chemikaliów. Posadzki są uzupełniane na budowę w stanie płynnym, gdzie następnie następuje ich obróbka oraz mieszanie. Po naniesieniu żywicy na uprzednio, prawidłowo przygotowane podłoże, w skutek procesów chemicznych, posadzka twardnieje dzięki zachodzącym reakcjom chemicznym. Posadzki żywiczne Poznań, Wrocław, Warszawa a także różnorodne duże miasta uważają za świetne wyjście, głównie w przemysłach o podniesionych wymogach higieny oraz bezpieczeństwie pracy.

Dzięki ogromnym funduszom przeznaczonym na badania, posadzki żywiczne są bezustannie ulepszane jak i modernizowane, co pomimo dobrych rezultatów na dzisiaj, niesamowicie prosperują na zbliżające się lata. Zdawałoby się, iż te wszelkie plusy źle wpływają na cenę produktu, ku zaskoczeniu wydatek jest porównywalny z ceną płytek wraz z montażem przez fachowców.Powiązane słowa: