Pomysły na ograniczenie zużycia energii

Spadek zużycia energii to niebywale ważna sprawa w dzisiejszym świecie. W związku z tym produkowane są pralki energooszczędne, lodówki, telewizory i odrębne Instalacje elektryczne kalisz. Oszczędne zużycie energii elektrycznej nie polega na bezwarunkowej rezygnacji ze stosowanych sprzętów a także siedzeniu przy świeczce, ale na użytkowaniu wydajnych przyrządów oraz wyłączaniu odbiorników, z jakich w danej chwili się nie wykorzystuje.

Jednostki mieszkające w naszym domu, posiadają znaczący wkład w zużyciu energii elektrycznej. Dlatego tak dużo materiałów marketingowych, które wkładają nacisk na użycie energooszczędnych urządzeń także w domu. Mniejsze pobór energii to mniejsze zanieczyszczenie natury, mniej spalin oraz gazów cieplarnianych. Co wykonać aby minimalizować zużycie energii? Trzeba wyłączyć na przykład. na noc, przed wyjazdem na urlop większość urządzeń, a których nie używamy. Są to np. telewizor, dekoder TV, konsola do gier, pecet w pakiecie z listwą zasilającą, laptop, głośniki komputerowe, drukarkę.

Tego rodzaju urządzenia z możliwością czuwania zazwyczaj posiadają główny wyłącznik, jaki gasi wszelakie diody. Jeśli go nie posiadają, wówczas trzeba wyjąć wtyczkę z gniazda zasilającego. Dotyczy to zwłaszcza zasilaczy, ładowarek do telefonów komórkowych albo laptopów. Wiele urządzeń możemy wyłączać za sprawą jednego przycisku na listwie.

Kiedy planujemy wyjazd na dłużej niż dwa tygodnie, bardzo warto wyłączyć lodówkę a ponadto zostawić uchylone drzwi, a przed krótszymi podróżami podwyższyć w niej temperaturę o kilka stopni. W domu możemy posiadać takie sprzęty, których nie można pozbawiać dopływu energii elektrycznej. Są to na przykład: faks, automatyczna sekretarka, telefon bezprzewodowy albo alarm.Powiązane słowa: