Posadź trochę kwiatów, by mieć piękniejszą rabatę

Tulipany, róże, stokrotki, lilie i mieczyki…. Te kwiaty ogrodowe dostrzegane co roku na rabacie z czasem mogą stać się wręcz nudne. Jednakże mamy kilka sposobów na to, by twoje rabaty zdały się być bardziej inspirujące i bardziej kolorowe. Doszukaj się, jakie kwiaty mogą przeobrazić nieźle twoje rabaty.

Podstawa to jest to byś wybrał różne odmiany. I nie chodzi po prostu o wyselekcjonowanie większej grupy odcieni, sprawdź szczegółowo katalogi. Dotychczas w sprzedaży dostępne zdają się być odmiany tulipanów, lilii, mieczyków szafirków i szachownic w plamki, paski, ciapki, wielokolorowe i mające ozdoby w formie barwnych plamek. Dodatkowo, są również kwiaty mające strzępiaste brzegi, zwisające pędy i przeróżne wysokości, zwisających pędach i różnych wysokościach To niezastąpiony sposób na odmienienie rabaty i wprowadzenie na niej pewnego zamieszania.

Poza tym nie bój się próbować kwiatów innego typu. Jednakże pozostaw to w pamięci, że co za dużo, to wyjdzie na zdrowo. Z tego względu w każdym miejscu na rabacie lepiej będzie posadzić tylko jeden rodzaj wyjątkowych niezwykle wybarwionych kwiatów. Spróbuj stworzyć szachownicę bądź na szczycie rabaty posadź begonię mające zwisające pędy, która może rozlewać się sąsiadujące roślinności.

Jeżeli zamierzasz udoskonalić własną rabatę, warunkowo zdobądź roślinności dekoracyjne z liści. One bywają dość mało popularne, za to prezentują się niemożliwie przepięknie. Na uwagę zasługuje przede wszystkim funkia, określaną inaczej hostą – masz do wybrania kilkadziesiąt odmian o liściach jasnozielonych w biały rzucik, niebieskawych bądź szarawych z nalotem. Szukasz konkretniejszego akcentu barw? Sięgnij po koleusa – roślinę o środkowej części liści wybarwionej na o intensywnym odcieniu róż lub fiolet. To na pewno okaże się być niesamowitym elementem każdej rabaty, tym bardziej, że nie oczekuje szczególnej pielęgnacji.Powiązane słowa: