Postaw na tradycje i miej swój kominek

Technologia stale leci naprzód i stare, tradycyjne rozwiązania okazują się być nieustannie zamieniane na inne. Istnieją jednak tego typu rozwiązania, które się nie starzeją i mimo upływu lat zdają się być cały czas popularne. Jednym z takowych zdają się być piecyki wolnostojące, inaczej określane jako „kozy”.

Estetyczne i przydatne
Wolnostojące piece kominkowe montuje się w naszych domach od wielu, wielu lat. Nic dziwnego – są w miarę tanie, chcą otrzymać niewiele miejsca w pomieszczeniu, nie postulują o wymyślne instalacje a ponad to – są naprawdę efektowne i nie psujące klimatu z przyczyn estetycznych. Uwzględniając to na jaki kusimy się styl wnętrza, dane nam jest przebierać między tradycyjnymi kozami żeliwnymi bądź kaflowymi, pasującymi do tradycyjnych wnętrz oraz domków letniskowych i nowatorskich projektów, fenomenalnie współgrających z pełnymi futuryzmu i minimalizmu pomieszczeniami. Sama konstrukcja piecyków nie zmieniła się od lat. Jest to skromnej budowy palenisko w obudowie, przeważnie na wysokich nóżkach, wyposażone w przewód kominowy, który dobrze jest odprowadzić na zewnątrz (na przykład załączyć do przewodu kominowego w naszym domu). Piecyk skonstruowany jest tak, aby mieć jak największą wydajność cieplną przy kompaktowych wymiarach. Zazwyczaj piece kominkowe opala się węglem, aczkolwiek udaje się nabyć modele opalane węglem lub pelletem.

Co sprawia, że polecana jest „koza”?
Nieustająca popularność wolnostojących kominków wynika z ich prostoty i posiadania wielu zalet. Dzięki kompaktowym rozmiarom są znacznie tańsze od innych kominków. Prócz tego, umożliwiają szybkie i wykazujące dany efekt dogrzewanie wnętrza, szczególnie w przejściowych porach roku. Moc grzewczą urządzenia udaje się dostosować do wielkości wnętrza i swoich potrzeb. Mówi się, iż 1 kW mocy nominalnej pieca wymagany jest do ogrzania mniej więcej 10 m2 powierzchni pokoju.Powiązane słowa: