Poznaj wymagania i podstawy dotyczące pielęgnacji derenia białego

Dla tych co są miłośnikami krzewów dekoracyjnych, dereń biały jest zdecydowanie taką z najciekawszych propozycji. Jest to niezwykle dekoracyjna roślinka, która perfekcyjnie wypada w każdym ogrodzie. Posiądź wiedzę, jakie są wymagania derenia białego oraz jak pielęgnować tę wspaniałą roślinkę.

Dereń biały to krzew, który charakteryzuje się szybkim wzrostem. Jego pędy mają tendencje do tego, by się pokładać, do tego mogą również powoli przyrastać się do ziemi. Cała roślina potrafi osiągnąć wręcz 3 metry wysokości, jednakże dochodzi do tego, że w uprawie w rodzimych warunkach klimatycznych najczęściej ma nieco mniej wysokości. Zechciej też być douczonym o tym, iż dereń biały to roślinność, która zdobi nasze otoczenie przez calutki rok. Przede wszystkim fenomenalnie prezentują się jego czerwone pędy, które ładnie wyglądają też wtedy zanim zaczną mieć pierwsze liście. Jednak najbardziej uroczą ozdobą owych roślin zdają się być właśnie liście – jajowate, o ciemnozielonym kolorze, przebarwiają się jesienią na jedyny w swoim rodzaju, karminowy koloryt. Niewielkiej wielkości kwiaty i zabarwione na niebiesko owoce też dokładają swoje trzy grosze do wyglądu całej roślinki.

Uprawa derenia białego nie wydaje się być trudna. Krzew lubi głównie gleby wilgotne albo troszeczkę podmokłe i właśnie z tego powodu cieszy się takim powodzeniem – jest mało roślin, które sprawdzają się w takich warunkach. Jego dodatkowym plusem jest to, iż zdaje się być niezwykle odporny na suszę i zimno. Opłaca się tak czy owak osłonić go na czas zimy, a choćby stworzyć zabezpieczenie systemu korzeniowego za pomocą kopczyka ziemi, liści lub zabezpieczenia agrowłókniną. Nieźle toleruje też te najostrzejsze cięcie, zatem bez obaw można go zmniejszać. Nie wymaga podlewania, chyba że podczas długotrwałych susz, jednakże niesamowicie wypadnie okresowe zasilanie od czasu do czasu, gdy trwa sezon wegetacyjny.Powiązane słowa: