Pranie dywanów i tapicerek

Pranie dywanów to rzekomo niezwykle prosta czynność. Wiedza jednakże obrazuje, iż żeby skutecznie czyścić dywany należy posiadać rzetelną wiedzę na temat materiałów z jakich są wytworzone, a także znać różnorakiego typu sposoby oraz posiadać właściwe środki chemiczne na usunięcie wszelakiego gatunku zabrudzeń.

Dywany a także wykładziny o średnim stopniu zabrudzenia możemy z powodzeniem uprać w pralni stacjonarnej jak i u klienta w domu przez specjalistyczne firmy. Sposób, jaki użyty jest do prania średnio zabrudzonych dywanów określa się metodą ekstrakcyjną oraz cechuje się tym, że zamoczeniu ulega zaledwie runo dywanu, osnowa (spód dywanu) pozostaje dokładnie suchy.

Metoda ekstrakcyjna składa się z 3 zasadniczych etapów: 1) niezwykle kompletne odkurzenie dywanu, związane z lekkim trzepaniem za pomocą elektro lub turbo szczotki. 2) nałożenie oraz wtarcie w głąb runa dywanu środków mających za zadanie rozpuszczenie wszelkich zanieczyszczeń. Środki takie określane są potocznie nazwą prespray. Najczęściej są to bardzo mocne normy o współczynniki PH od 11 do 13. 3) wypłukanie za pomocą sprzętu ekstrakcyjnego brudu rozpuszczonego w poprzednim etapie. Dywany, jakie są bardzo brudne zaleca się oddać do pralni stacjonarnej. Pozwoli to na poddanie ich niezwykle dokładnemu czyszczeniu jakie oznacza się mianem „pranie na wskroś”. Takie Czyszczenie dywanów Wrocław składa się głównie kąpieli dywanu w basenie ze środkiem piorącym.

Termin kąpieli dywanu w specjalistycznym basenie jest zależne przede wszystkim od stopnia zabrudzenia i typu surowca z jakiego dywan został zrobiony. W trakcie kąpieli dywan zostaje poddany kilkakrotnemu szorowaniu za sprawą specjalnej szczotki. Po kompletnym wyschnięciu dywany są na nowo odkurzane i przygotowywane do odbioru.Powiązane słowa: