Pranie dywanów i wykładzin

Pranie dywanów to pozornie bardzo prosta czynność. Praktyka jednak pokazuje, że aby skutecznie czyścić dywany należy posiadać solidną wiedzę na temat materiałów z jakich są zrobione, a także znać różnego rodzaju sposoby i posiadać odpowiednie środki chemiczne na usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Dywany i wykładziny o średnim stopniu zabrudzenia można skutecznie uprać w pralni stacjonarnej jak i u klienta w domu przez wyspecjalizowane firmy. Sposób, który stosowany jest do prania średnio zabrudzonych dywanów nazywa się metodą ekstrakcyjną i charakteryzuje się tym, że zamoczeniu ulega tylko runo dywanu, osnowa (spód dywanu) pozostaje całkowicie suchy.

Metoda ekstrakcyjna składa się z trzech zasadniczych etapów: 1) bardzo dokładne odkurzenie dywanu, połączone z lekkim trzepaniem za pomocą elektro lub turbo szczotki. 2) nałożenie i wtarcie w głąb runa dywanu środków mających za zadanie rozpuszczenie wszelkich zanieczyszczeń. Środki takie określane są potocznie mianem prespray. Zazwyczaj są to bardzo mocne zasady o współczynniki PH od 11 do 13. 3) wypłukanie za pomocą urządzenia ekstrakcyjnego brudu rozpuszczonego w poprzednim etapie. Dywany, które są bardzo brudne zaleca się oddać do pralni stacjonarnej. Pozwoli to na poddanie ich bardzo dokładnemu czyszczeniu które określa się mianem „pranie na wskroś”.

Takie Czyszczenie dywanów Wrocław składa się przede wszystkim kąpieli dywanu w basenie ze środkiem piorącym. Czas kąpieli dywanu w specjalnym basenie zależy przede wszystkim od stopnia zabrudzenia i rodzaju materiału z którego dywan został zrobiony. W trakcie kąpieli dywan zostaje poddany kilkakrotnemu szorowaniu za pomocą specjalnej szczotki. Po całkowitym wyschnięciu dywany są ponownie odkurzane i szykowane do odbioru.Powiązane słowa: