Sam zakładasz parkiet? Możesz żałować

Robienie remontu bez fachowca to nie lada wyzwanie dla niejednego śmiałka. Choć pomalowanie ścian bądź nałożenie tapet może poprawnie wyjść nawet początkującym majsterkowiczom, a nawet kompletnym amatorom, którzy nie mieli ani razu nic związanego z wykańczaniem mieszkania. Aczkolwiek są takie rzeczy, które wymagają więcej skupienia oraz dokładności. Jedną z nich okazuje się być kładzenie parkietu. Warto dowiedzieć się, czy da się to wykonać samodzielnie.

Przede wszystkim składanie parkietu to zadanie jedynie dla solidnych, o dużej cierpliwości i totalnie dokładnych. Żąda się, by byli to perfekcjoniści. Nie jest to nieskomplikowane zadanie, które zajmuje najczęściej całkiem dużo czasu, jednakże umożliwia nam zaoszczędzenie pieniędzy. Układanie parkietu wyda się być dosyć skomplikowane i żąda podjęcia bardzo wielu działań, z których szczególnie pojawiają się te związane z przygotowaniem podłoża. Żeby to wykonać wypadałoby wyrównać wszelkie rysy i skrupulatnie je poddać zagruntowaniu, a już samo to bardzo długo może potrwać. Perfekcyjni parkieciarze potrafią przygotować podłoże stosownie pod stopień wilgotności drewna, które kładą, lecz dla początkującej osoby może być to niełatwe.

Podczas układania powinno się także pamiętać o dylatacji, czyli odległości klepek od ścian i od siebie – przyda się wiedzieć, iż drewno jest w stanie się kurczyć i rozbijać, przez co musi posiadać pozostawioną na to przestrzeń. No i ostatnim krokiem jest cyklinowanie, czyli dotarcie parkietu i posmarowanie go olejem lub lakierem. Wydawałoby się, iż to najłatwiejszy element, to jednak nie jest prawda. Dlatego jeśli nie czujesz się zbyt dobrze w tym temacie, nie podejmuj się nawet próby. Oddaj te sprawy do fachowców. Usługi remontowe w Warszawie z pewnością będą kosztować mniej niż zatrudnienie fachowca, który naprawi zrobione przez Ciebie błędy.Powiązane słowa: