Studnie głębinowe – koszt takiego rozwiązania

W Polsce zdecydowanie najbardziej popularnym rozwiązaniem zdają się być wodociągi, jednakże spora grupa osób podejmuje się decyzji, by wykopać studnię głębinową. To rozwiązanie na pierwszy rzut oka może nie wydawać się zbytnio czymś korzystnym, zwłaszcza, że studnie głębinowe to wydatek i dość duża inwestycja. Jednak okazuje się, że to wszystko ma sens. Upewnij teraz się, jaki duży koszt możesz ponieść stawiając studnię głębinową i czy faktycznie może przyczynić się do oszczędzania.

Dowiadujemy się, iż studnie głębinowe to sposób, by zaoszczędzać dość dużą ilość pieniędzy… jednakże to dopiero nastąpi po jakimś dłuższym czasie. Dzieje się tak, bo tak naprawdę jest to wysiłek finansowy tylko na początku, który może nas odciążyć w comiesięcznych obciążeniach na rachunki za wodę. Dotychczas studnie głębinowe wierci się na głębokość co najmniej 10 metrów, w nich zakładane są fachowe pompy. Sam sprzęt przeraża aż tym, ile kosztuje, lecz dzięki temu do podlewania ogrodu, a niekiedy do mycia się zdołasz brać wodę z głębinowych pokładów w ziemi.

Własna studnia jednak kosztuje. Jeden metr odwiertu to koszt wysokości 260-280 złotych, w związku z czym samo wiercenie może kosztować więcej niż trzy tysiące złotych. Do tego oczywiście pojawia się koszt rur i, największy, pompy głębinowej, która może obciążyć nas na więcej aniżeli 1500 zł. To jeszcze nie wszystko, bo mamy jeszcze koszt zbiornika hydroforowego. I już – dasz radę pobierać wodę i to praktycznie za darmo. Praktycznie, ponieważ zostaniesz zobowiązany do tego, by płacić za prąd, który zasila pompy głębinowe. To jednak nie będzie spora sumka – kilkadziesiąt groszy za każdy dzień, które nie da Ci tego przesadnio odczuć. Jednocześnie jednak znacznie zmniejszą się rachunki za pobieranie zimnej wody, więc taka inwestycja zdecydowanie zda się być dobrą i zaczniesz mieć zyski po kilku latach.Powiązane słowa: